Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В день народження захисника: в селі Владичень відкрили меморіальну дошку загиблому воїну-земляку

06 Листопада 2023 14:39
Валерій Гайдаржи
В день народження захисника: в селі Владичень відкрили меморіальну дошку загиблому воїну-земляку

Сьогодні, 6 листопада, у Владиченському ліцеї відбулось відкриття пам’ятної меморіальної дошки на честь випускника навчального закладу, українського воїна Івана Сайтарли. Сьогодні йому мало б виповнитись 30 років, але, на жаль, окупанти обірвали його життя 21 червня 2023 року. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

На заході були присутні близькі родичі полеглого воїна, керівництво ліцею, вчителі, учні та мешканці села. Право відкрити дошку надали мамі та татові Івана.

“Кожен учень цієї школи, кожен педагог, кожен мешканець та гість села, який увійде до цієї школи, знатиме, що тут навчався Герой! Пам’ять про Івана житиме в наших серцях роками. Вічна пам’ять та шана всім, хто віддав своє життя! Слава всім, хто захищає Україну! Слава Україні! Героям Слава!”– зазначила наречена Івана Сайтарли Іванка Глухова.

З вітальним словом виступила директорка навчального закладу Антоніна Хрісова.

“Як би нам не хотілося вірити, але, на жаль, війна забирає життя людей, які тільки почали жити та будувати свої плани. Одним з них став й наш Ваня Сайтарли. Він був добрим, чуйним та дуже вихованим хлопцем. Займався спортом, неодноразово займав призові місця. Сьогодні на будівлі нашої школи встановлена меморіальна дошка на честь Вані. Ініціаторами її встановлення стали жителі нашого села. Вічна памʼять воїну-земляку” – сказала директор Владиченської школи Антоніна Хрісова. 

Всі присутні поклали квіти до меморіальної дошки та висадили на згадку про воїна квіти на подвірʼї.

Що відомо про Івана Сайтарли?

Іван Сайтарли народився 6 листопада 1993 року в селі Владичень. Хлопець добре вчився в школі, займався спортом, в складі волейбольної команди неодноразово брав участь в змаганнях різного рівня. Після закінчення школи мріяв вступити на факультет фізичного виховання, але за деяких обставин вступив на у медичний технікум. Але фельдшером Іван так і не став, а у 2014 році, після закінчення медучилища, повернувся в рідне село та пішов служити в армію. Спочатку він проходив навчання, а у 2015 році був направлений на схід нашої країни, де в той час точилися важкі бої. Три з половиною роки воїн стояв на захисті Донеччини та Луганщини, брав участь в боях за Маріуполь. Після трьох років служби повернувся до цивільного життя та втілив свою дитячу мрію – влаштувався водолазом на одне з підприємств Миколаєва, а коли почалося широкомасштабне вторгнення ворога, знову встав до лав захисників рідної держави. Служив розвідником у складі 123 бригади ТРО. З 21 червня цього року вважався зниклим безвісти. Пʼятого жовтня сімʼї Івана повідомили страшну звістку,- тіло знайдено. Восьмого жовтня мешканці села Владичень провели його в останню путь.

Фото Владиченської школи

Поділитись
Зараз читають