Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ОТПИМІЗАЦІЯ МЕРЕЖІ МІСЦЕВИХ СУДІВ: У ВЕРХОВНІЙ РАДІ РОЗГЛЯДАЮТЬ ЧОТИРИ ВАРІАНТИ

04 Квітня 2021 15:27
Тетяна Терзі
ОТПИМІЗАЦІЯ МЕРЕЖІ МІСЦЕВИХ СУДІВ: У ВЕРХОВНІЙ РАДІ РОЗГЛЯДАЮТЬ ЧОТИРИ ВАРІАНТИ

Готується законопроект про зміну системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Роман Бабій.


Учасники обговорення вирішили обрати кілька областей, для яких після ретельного вивчення поточної ситуації будуть запропоновані можливі концепції змін.


На першому етапі ними стануть Волинська та Одеська області. Пізніше до них приєднаються Хмельницька та Миколаївська.
Отримана на базі такого “польового дослідження” інформація буде використана для напрацювання загальної концепції оновлення системи місцевих судів для всієї території України.


На сьогодні є кілька ключових пропозицій на цю тему:

Створення районних судів, юрисдикція яких буде територіально співпадати з новими районами. При цьому, наприклад, можна залишити приміщення старих судів в якості філій цього суду нового району, щоб полегшити громадянам доступ до правосуддя.

Створити єдиний районний суд з одним приміщенням для нового району. Це потребує додаткових витрат (через пошук приміщень для більшої кількості суддів) та зусиль для учасників процесу (через віддаленість приміщень судів), проте у цієї ідеї також є свої прихильники.

Поділити новий район на кілька округів і створити самостійні окружні суди у межах нового району.

Взагалі не прив’язуватися до меж нових районів, а поділити область на відповідну кількість судових округів в залежності від зручності доступу громадян, від навантаженості та кількості суддів та ін.


Нагадаємо, під час зустрічі голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького з активом Болградсього району голова Болградського районного суду озвучила проблему.

Поділитись
Зараз читають