Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ООН: БУДЬ-ЯКЕ РІШЕННЯ РФ ПРО АНЕКСІЮ ОКУПОВАНИХ УКРАЇНСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ БУДЕ ПРОТИЗАКОННИМ

30 Вересня 2022 10:52
Ганна Ковальова
ООН: БУДЬ-ЯКЕ РІШЕННЯ РФ ПРО АНЕКСІЮ ОКУПОВАНИХ УКРАЇНСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ БУДЕ ПРОТИЗАКОННИМ

Як вважає Антоніу Гутерріш, рішення про анексію “ще більше підірве перспективи для світу”.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш заявляє, що будь-яке рішення РФ про анексію окупованих українських територій буде протизаконним.

Про це повідомляє сайт новин ООН.

“Будь-яке рішення про анексію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме законної сили і заслуговує на осуд”, – сказав Гутерріш.

За його словами, таке рішення Росії несумісне з положеннями міжнародного права і провокує небезпечну ескалацію. “(Такому рішенню) немає місця в сучасному світі, і воно неприйнятне”, – додав глава ООН.

За його словами, Кремль оголосив про те, що сьогодні в Москві відбудеться церемонія, яка дасть старт процесу анексії українських областей – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької.

Гутерріш переконаний в тому, що його обов’язок як генерального секретаря захистити в цій ситуації Статут ООН.

А Статут ООН чітко свідчить, що будь – яка анексія території однієї держави іншою за допомогою загрози сили або її застосування порушує принципи Статуту ООН і міжнародного права”, – констатував Гутерріш.

Він зазначив, що позиція Організації Об’єднаних Націй однозначна, відповідає прийнятим в ООН резолюціям і полягає в прихильності суверенітету, єдності, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Я хочу підкреслити, що так звані “референдуми” відбулися в окупованих областях, де триває активний збройний конфлікт, на територіях, які знаходяться під російською окупацією, поза юридичним і конституційним контролем України. Вони не можуть відображати справжнє волевиявлення населення”, – зазначив Гутерріш.

Будь-яке рішення Росії про анексію, як вважає глава ООН, “ще більше підірве перспективи для світу”, а також посилить негативні наслідки для глобальної економіки, особливо для країн, що розвиваються. Таке рішення, за його словами, завадить ООН доставляти допомогу по Україні та за її межами.

“Зараз саме час для того, щоб відійти від краю прірви”, – закликав Гутерріш.

Він підкреслив, що сьогодні більш, ніж будь-коли раніше важливо об’єднати зусилля, щоб припинити “цю безглузду і руйнівну війну”, а також захистити Статут ООН і міжнародне право.

Джерело

Поділитись
Зараз читають