Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Мешканців Ізмаїльського району просять підписати петицію про присвоєння звання Героя України полеглому воїну-земляку

29 Лютого 2024 13:00
Олександра Сергєєва
Мешканців Ізмаїльського району просять підписати петицію про присвоєння звання Героя України полеглому воїну-земляку

На офіційному сайті Президента України створена петиція про надання почесного звання Героя України (посмертно) уродженцю міста Ізмаїл Олексію Стояну. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Олексій Миколайович Стоян народився та виріс у місті Ізмаїл, де закінчив місцеву школу №10, а потім здобув технічну освіту електрозварника. 

Він дуже рано осиротів. Коли хлопцю було сім років, загинули його батьки, і він опікувався бабусею. Бажання створити повноцінну родину, якої в нього не було, спонукало його рано одружитися. У шлюбі в нього народилося двоє синів, яких він дуже любив та хотів подарувати їм життя у повній родині.

У перший же день повномасштабного вторгнення Олексій вступив добровольцем до лав ЗСУ.  Після проходження курсу базової загальновійськової підготовки за фахом ВОС-100 він поїхав зі своєю бригадою звільняти острів Зміїний.

Коли острів повернувся під український прапор, Олексія з побратимами перекинули на Херсонщину звільняти Давидів Брід.

Олексій мав приїхати у відпустку на день народження сина, але не встиг. Під Давидовим бродом ворожий снаряд обірвав життя тридцяти воїнів, серед яких був і Олексій. 15 жовтня воїна провели в останню путь та поховали у рідному місті. 

Віддати останню шану мужньому воїну можна підписавши петицію за посиланням

Поділитись
Зараз читають