Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

СЬОГОДНІ З ПОЛОНУ ДОДОМУ ПОВЕРНУЛИСЯ ПОНАД 100 ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ (ФОТО, ВІДЕО)

04 Лютого 2023 13:43
Ганна Ковальова
СЬОГОДНІ З ПОЛОНУ ДОДОМУ ПОВЕРНУЛИСЯ ПОНАД 100 ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні завершилася операція з обміну, яка проходила в кілька етапів. Завдяки зусиллям команди Координаційного штабу вдалося звільнити з полону ще 116 оборонців. До своїх родин повертаються 87 представників ЗСУ, восьмеро бійців тероборони (серед яких одна жінка), семеро нацгвардійців, шестеро представників нацполіції, п’ятеро прикордонників, двоє військових моряків, один представник ДСНС.

Деталі обміну розповіли в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Серед визволених — полонені на донецькому напрямку, зокрема, під Бахмутом та в Маріуполі, а також на Київщині, Луганщині, у Херсонській, Сумській та Чернігівській областях, на Запоріжжі та в Харківській області.

Визволені з полону 114 військовослужбовців рядового і сержантського складу та двоє офіцерів.

23 звільнених оборонці мають поранення або хворі, дехто втратив кінцівки внаслідок обморожень. Наймолодшому з визволених воїнів нещодавно виповнився 20 років, найстаршому — 62 роки.

Також у межах обміну відбулася репатріація тіл загиблих волонтерів Крістофера Метью Перрі з Великої Британії та новозеландця Ендрю Тобіаса Метью Бегшоу, а також українського добровольця Євгенія Кулика, який служив у французькому іноземному легіоні, але після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Батьківщину.

У Координаційному штабі запевнили, що вони вже працюють над наступними обмінами.

Поділитись
Зараз читають