Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ВИПУСКНИК БОЛГРАДСЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ШКОЛИ МАКСИМ КУЛЯ ЗДОБУВ ЗОЛОТО НА ДЕФЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ У БРАЗИЛІЇ

06 Травня 2022 14:47
Софія Чебан
ВИПУСКНИК БОЛГРАДСЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ШКОЛИ МАКСИМ КУЛЯ ЗДОБУВ ЗОЛОТО НА ДЕФЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ У БРАЗИЛІЇ

На ХХІV літніх Дефлімпійських іграх у Бразилії спортсмен з дзюдо, кандидат у майстри спорту Максим Куля здобув у командному заліку золоту медаль.


Максим Куля народився в селі Долинське Ренійської громади. В 1999 року він поступив в дошкільну групу Болградської спеціальної школи-інтернат для глухих дітей. В роки навчання майбутній переможець займався греко-римською боротьбою в Болградській спортивній школі під керівництвом Семена Терзі, заслуженого тренера України.


«Вперше в історії нашої школи ми маємо вихованця-чемпіона. Це дуже розвинений, стриманий, самостійний, трудолюбивий хлопець. Чудова дитина, ми їм дуже пишаємося. Він навчався завзято. Те, що він особливий, бачили вчителі та, звісно, мама Максима – Тетяна Дмитрівна, яка завжди була поруч з сином, яка підтримувала його старання», – розповіла директорка Болградської спеціальної школи Лариса Аврамова.


За інформацією Одеського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», тренував спортсмена Олег Співак.


Відомо, що Максим під час війни евакуювався спочатку до Молдови, а згодом до Польщі, де продовжував готуватися до змагань. Його участь в Іграх було головною метою і, не зважаючи на складні обставини, він був рішуче налаштований на перемогу.


5 травня стало відомо, що чергову медаль XXIV літніх Дефлімпійських ігор у місті Кашіас-ду-Сул (Бразилія) для збірної України здобув саме дзюдоїст Максим Куля. Наразі Україна є беззаперечним лідером медального заліку.

«Я зайняв I місце разом з командою! Я пишаюся, що я УКРАЇНЕЦЬ! Пишаюся нашою державою! Пишаюсь нашим президентом», – поділився Максим з пресс-службою Центру.


Не стримала емоцій і мама спортсмена:

«Відчуття феноменальні! Мрія мого сини збулася, він довго йшов до неї! Коли почалася війна, всі плани пішли під укіс… все відразу зупинилося від гіркоти, болю за Україну… У нього все вийшло. Він молодець, я пишаюсь своїм сином».

Збірна України


Додамо, Дефлімпіада, або Дефлімпійські ігри- спортивні змагання людей з порушеннями слуху. Ігри проводяться кожні чотири роки, починаючи з 1924 (за винятком часів Другої світової війни).

Дефлімпійські ігри є найбільшим світовим спортивним форумом поряд з Олімпійськими, Паралімпійськими та Спеціальними Олімпійськими іграми. Дефлімпіада – спортивні змагання серед людей з порушенням слуху. Вперше спортсмени Одеської області прийняли участь у ХVІІ літніх Всесвітніх іграх глухих 1993 року у Софії (Болгарія). І з кожними наступними Іграми кількість учасників від Одещини зростала. XXIV літні Дефлімпійські ігри мали пройти у лютому 2021 року, але їх перенесли на травень 2022-го через пандемію коронавірусу.


Національна дефлімпійська збірна України, вийшли на церемонію відкриття XXIV Літніх Дефлімпійських ігор з українським прапором із закликом: «Stop war!»

Підготувала Тетяна Манолова

Поділитись
Зараз читають