Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Водій, який у місті Кілія на смерть збив мопедиста та поїхав з міста аварії, постав перед судом

23 Листопада 2023 10:00
Олександра Сергєєва
Водій, який у місті Кілія на смерть збив мопедиста та поїхав з міста аварії, постав перед судом

Влітку поточного року уродженець села Холмське Арцизької громади, рухаючись на вантажному автомобілі «КАМАЗ 5410» по місту Кілія, вийшов на обгін мопеда, а коли повертався у свою смугу зачепив двоколісник заднім колесом. Внаслідок отриманих травм водій мопеда помер, за що водій вантажівки постав перед судом. Яке покарання він отримав, дізнавалася «Махала» з судового реєстру. 

Рухаючись вулицею Перемоги в напрямку порту для завантаження сіллю, підсудний, на своєму вантажному автомобілі наздогнав мопед «Honda Dio Super», який їхав доволі повільно – близько 20 км/год. Проповзши близько кілометра «тихоходом», водій вантажівки вирішив обігнати мопед, попередньо не впевнившись у безпеці цього маневру, перевищив допустиму у місті швидкість руху та здійснив обгін. 

Повертаючись на свою смугу руху вантажівка зачепила мопед, однак водій цього навіть не помітив та поїхав далі. На відстані декількох кілометрів від місця ДТП його наздогнали правоохоронці та повідомили, що він збив людину.

Керманича двоколісного транспорту із важкими травмами у вигляді черепно-мозкової травми, чисельних внутрішніх крововиливів, у тому числі у мозок, та перелами ребер доправили до лікарні, де він помер через декілька годин. 

Обвинувачений на суді розповів, що оплатив витрати на поховання потерпілого та відшкодував його синові транспортні витрати, повʼязані з поїздкою на поховання. Також він зазначив, що повністю усвідомив свою провину та попросив не позбавляти його права керування транспортними засобами, оскільки він є підприємцем і заробляє на життя перевезеннями.

Потерпілий – син загиблого – також попросив суд не застосовувати суворе покарання щодо обвинувачуваного та не забирати в нього водійське посвідчення, адже той може втратити можливість годувати свою родину. 

Суд уважно дослухав усі сторони справи та вирішив звільнити чоловіка від передбачуваного йому покарання, яке за законом складає 4 роки позбавлення волі, та призначити йому іспитовий строк тривалістю два роки. Також суд взяв до уваги прохання не позбавляти чоловіка можливості заробляти та дозволив йому й надалі керувати транспортними засобами.

Поділитись
Зараз читають