Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні хочуть посилити відповідальність за порушення комендантської години: які штрафи пропонують

02 Листопада 2023 13:00
Тетяна Терзі
В Україні хочуть посилити відповідальність за порушення комендантської години: які штрафи пропонують

В Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо настання відповідальності за порушення громадянами комендантської години. Про це «Махала» дізналася з сайту Верховної Ради.

Вже майже два роки йде активна фаза війни, з перших днів якої було прийнято рішення про встановлення в Україні комендантської години. Але відповідальності за її порушення фактично не було.

Ще в серпні 2023 року «Махала» задавала питання про відповідальність за порушення комендантської години тодішньому начальнику Болградського районного відділу поліції ГУНП України в Одеській області Роману Галкіну. Він відмітив, що комендантська година є, але відповідальності за її порушення законодавчо не встановили. Найчастіше порушників комендантської години в Болградському районі притягують до адміністративної відповідальності за інші правопорушення.

«За понад півроку поліцією Болградщини притягнуто до адміністративної відповідальності 17 людей. У правопорушників перевіряємо документи, що посвідчують особу, наявність заборонених предметів та речовин, переконуємося, що відсутні ознаки будь-якого кримінального або адміністративного правопорушення. Якщо вони є – розпочинаємо досудове розслідування або складаємо адмінматеріали. Найчастіше – це протоколи за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, без відповідних документів або не пред’явлення їх для перевірки», – повідомив тоді Роман Галкін.

Тепер депутати вирішили закрити цю юридичну прогалину. Якщо законопроєкт приймуть, то тепер можна буде притягувати до адміністративної відповідальності як громадян, так і суб’єктів господарювання саме за порушення комендантської години.

Пропонується:

–        Порушення комендантської години тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Сума штрафа від 8,5 тис грн до 17 тис грн.)

–        Порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану тягне за собою накладення штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Сума штрафа від 51 тис грн до 102 тис грн)

Поділитись
Зараз читають