Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В СЕЛІ ОСТРІВНЕ З’ЯВИВСЯ НОВИЙ ОБ’ЄКТ АРХІТЕКТУРИ. ВІН БУДЕ КОРИСНИМ КОЖНОМУ (ФОТО)

02 Листопада 2022 17:13
Ганна Ковальова
В СЕЛІ ОСТРІВНЕ З’ЯВИВСЯ НОВИЙ ОБ’ЄКТ АРХІТЕКТУРИ. ВІН БУДЕ КОРИСНИМ КОЖНОМУ (ФОТО)

В селі Острівне, яке раніше відносилося до Арцизького району, а тепер є частиною Ізмаїльського району, завершилося будівництво джерела питної води. Про це повідомила активістка села Дар’я Добрєва на своїй сторінці в Фейсбуці.

Такі джерела питної води болгари називають “чешма”. В селі Острівне воно ще не введено в експлуатацію, але найголовніше – будівництво – вже завершено.

“Чешма” збудована на суспільні кошти. Ще у 2021 році активісти села Острівне оголосили про соціальний проєкт по порятунку місцевої церкви та збір коштів на її розвиток.

Це не просто ще одне місце, де кожен зможе набрати собі питну воду. Воно знаходиться біля церкви, а отже, до церкви стікатиметься більше людей“, – поділилася задумом активістка.

“Камінь, з якого вона зведена та елементи, які використовувалися в будівництві, є типовими для місцевої архітектури села. Та й загалом нам подобається результат, залишилося доопрацювати деталі та запустити у користування, – поділилася Дар’я Добрєва.

Дівчина зазначила, що в Болгарії, на території прабатьківщини бессарабських болгар, такі джерела є щокроку. В Бессарабії, на жаль, вони зустрічаються досить рідко, через те, що наша місцевість “часто бідна на якісну воду”.

Поділитись
Зараз читають