Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В БОЛГРАДІ З УСПІХОМ ВІДБУЛАСЯ ПРЕМ’ЄРА РІЗДВЯНОЇ МУЗИЧНОЇ ВИСТАВИ (ФОТО)

24 Січня 2023 15:04
Ганна Ковальова
В БОЛГРАДІ З УСПІХОМ ВІДБУЛАСЯ ПРЕМ’ЄРА РІЗДВЯНОЇ МУЗИЧНОЇ ВИСТАВИ (ФОТО)

В Болграді відбулась прем’єра музичної вистави «Різдвяна історія з привидами». Це вже п’ята вистава самодіяльної студії «ОнгЪл», але її презентація відбулася із несподіваною затримкою. Напередодні прем’єри, яка планувалася 25 грудня 2022 року, виставу прийшлося перенести…

Самодіяльна студія «ОнгЪл» має п’ятирічну добру традицію кожного Різдва, 25 грудня, починаючи з 2018 року представляти публіці новорічну виставу. Як правило це добрі історії, наповнені музикою та танцями. «Різдвяна історія з привидами» стала однією з самих масштабних і красивих вистав студії. В ній було все, щоб захопити увагу публіки й не залишити її байдужою. 

За сюжет було обрано найпопулярніший твір класика світової літератури Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі». Цей твір наповнений містикою та мораллю, перемогою добра над злом та цікавим сюжетом. Декорації до вистави створила декораторка КЗ «Центр культури та дозвілля» Надія Щербата. Художниця створила неперевершені пейзажі старого Лондону із мереживних серветок. Все це підсвічувалося різнокольоровими прожекторами, та на додачу сцену окутував туман з диммашини. В поєднанні з музикою – це створювало справжню містичну атмосферу.

Костюми та реквізит актори частково отримали від Центру та приносили самі із різних місць. Тому все виглядало дуже натурально. 

Сцени вистави перемежалися із танцювальними номерами зразкового ансамблю танцю «Натхнення» – керівник Вікторія Алавацька, та вокального колективу «Горлиця» – керівник Ольга Іванова. Номери були вписані в канву вистави таким чином, щоб вийшов казковий мюзикл. І це вдалося.

Актори які брали участь у виставі: Микола Ільєв, Владимир Арабаджи, Анастасія Дулгер, Яна Дулгер, Ольга Іванова, Ольга Коршок, Євгенія Леован, Валерия Мунтянова, Роман Пеєв, Андрій Станєв, Лілія Стрєлова, Нели Тарасенко, Ганна Шкафенко. Режисер Серафим Савченко.

Кожен з акторів виконав свою роль на 100 відсотків, але особливої уваги заслуговує виконавець головної ролі Ебінезера Скруджа – Микола Ільєв.

Хлопцю лише 17 років, він вчиться у Болградській гімназії імені Г. С. Раковського. На його долю випало справжнє випробування. По задуму режисера, його персонаж знаходився весь час на сцені, а інші персонажі по черзі  взаємодіяли з ним. Крім того, Микола виконав два танці, в тому числі й вальс, який йому довелося танцювати в незвичному костюмі – піжамі та величезних домашніх капцях. 

Також Микола вперше заспівав. А шалені оплески після виконання їм чуттєвої пісні не залишили сумнівів, що він справився чудово.

Коли до прем’єри залишилося всього три дні, це було у грудні минулого року, Микола захворів та потрапив до лікарні. На відновлення йому потребувалось декілька тижнів. Студія не стала шукати заміну своєму акторові, а просто вирішила дочекатися одужання  – і це було повністю виправдано.

Глядачів у залі було багато, майже повна зала. Кожен актор чи актриса отримали квіти від шанувальників. А самі глядачі затримали акторів на сцені більше ніж на п’ять хвилин оплесками, які просто не можна було перервати. Студія висловлює слова подяки всім, хто долучився до створення вистави – КЗ «Центр культури та дозвіллі» та відділу культури Болградської громади. Під час вистави відбувся збір коштів для ЗСУ, які передані волонтерам на закупівлю дронів.

Серафим Савченко

Фото Болградської міської ради

Поділитись
Зараз читають