Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

УКРАЇНА, ТУРЕЧЧИНА І ООН ПОГОДИЛИ РУХ СУДЕН З ЗЕРНОМ З ОДЕСЬКИХ ПОРТІВ, ПОПРИ ЗАЯВИ РОСІЇ ПРО ВИХІД З “ЗЕРНОВОЇ УГОДИ”

31 Жовтня 2022 11:00
Ганна Ковальова
УКРАЇНА, ТУРЕЧЧИНА І ООН ПОГОДИЛИ РУХ СУДЕН З ЗЕРНОМ З ОДЕСЬКИХ ПОРТІВ, ПОПРИ  ЗАЯВИ РОСІЇ ПРО ВИХІД З “ЗЕРНОВОЇ УГОДИ”

З планом руху ознайомили і російську делегацію. Про це йдеться у заяві Спільного координаційного центру.

Українська, турецька делегації та делегації ООН погодили план руху на 31 жовтня “зерновим коридором” 16 суден – 12 на вихід і 4 на вхід. Делегація ООН поінформувала делегацію РФ про переміщення відповідно.

Передбачається, що Туреччина та ООН нададуть 10 інспекційних груп для перевірки суден, що відправляються.

Нагадаємо, 29 жовтня РФ заявила про призупинення на невизначений час свою участь у забезпеченні “зернової ініціативи”.

30 жовтня в Міністерстві інфраструктури України повідомили, що у зв’язку з тим, що українська сторона станом на 30 жовтня немає дозволів від Спільного Координаційного Центру на проходження безпечним коридором та проведення інспекцій, 218 суден фактично заблоковані на своїх поточних позиціях.

Так, заблоковані: 95 завантажених суден, які вже вийшли з українських портів та очікують на інспекцію для відправлення до кінцевого споживача, 101 судно очікує інспекції на вхід до українських портів, 22 завантажених судна чекають на вихід з українських портів.

Міністерство інфраструктури наголосило, що реалізація «Ініціативи про безпечне транспортування зерна і агропродукції через українські порти» носить винятково гуманітарний характер і Україна як сторона Ініціативи не порушила жодного з ії пунктів.

Українська сторона не зупиняла рух вантажів через «зерновий коридор», навіть попри російські військові атаки на портову та енергетичну інфраструктуру. Також було зафіксовано 15 випадків приближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних суден, що беруть участь у Ініціативі“, – заявляє відомство.

Там нагадали, що фактична блокада «зернового коридору» з боку російської федерації розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створення черги у 176 суден з 2,1 млн агропродукції на борту.

Зазначається, що з моменту виходу першого судна вдалося експортувати більше 9 мільйонів тонн продовольства, з них понад 5 мільйонів тонн – до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

Джерело

Поділитись
Зараз читають