Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Субвенція від громад в Одеський обласний бюджет на потреби ТРО і ЗСУ: на практиці виходить менше

18 Серпня 2023 15:05
Тетяна Терзі
Субвенція від громад в Одеський обласний бюджет на потреби ТРО і ЗСУ: на практиці виходить менше

Сьогодні останній день, коли громади мають перерахувати кошти з місцевого бюджета як субвенцію в обласний бюджет в межах місцевих програм підтримки ТРО та ЗСУ.

Скоро ми зізнаємось, скільки вдалося зібрати коштів. Загалом передбачалося, що з районів Одещини надійде 972 млн 350 тис грн. Хтось з районів перерахував вказану суму повністю, хтось частково.

Так, за інформацією Василівського сільського голови Петра Бойчева, депутати сільської ради одноголосно вирішили передати на потреби ЗСУ суму коштів, вказану в листі голови Одеської ОВА. По Василівській громаді була вказана сума в 1 млн 900 тис грн. Петро Бойчев підкреслив, що знайти кошти було непросто, але вони це зробили.

Депутати Болградської міської ради прийняла рішення виділити субвенцію у сумі 7 млн 245 тис грн, рекомендована сума була 7 млн.500 тис грн.

А ось Кілійська міська рада прийняла рішення про передачу субвенцію в обласний бюджет майже вдвічі меншу. Замість 4 млн грн виділили 2 млн 30 тис грн. Голова громади В’ячеслав Чернявський пояснив це рішення відсутністю коштів.

На практиці зібрати субвенцію в майже 1 млрд грн на потреби ТРО і ЗСУ  навряд чи вдасться. Якщо ця інформація буде у відкритому доступі, ми про це напишемо.

Нагадаємо, всі громади Одеської області отримали листа від голови Одеської ОВА Олега Кіпера, в якому мова йде про те, що в місцеві бюджети надходять значні кошти від ПДФО військових. Однак за результатами моніторингу видатків  відмічена нерівномірність забезпечення фінансовими ресурсами військових формувань Збройних сил України. Наразі існує гостра потреба в забезпеченні її матеріально- технічної бази. Одеська ОВА прийняла рішення зробити це централізовано.

Поділитись
Зараз читають