Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Росіяни не полишають спроб повернути під свій контроль острів Зміїний, – генерал-лейтенант Буданов

25 Березня 2024 12:03
Ганна Ковальова
Росіяни не полишають спроб повернути під свій контроль острів Зміїний, – генерал-лейтенант Буданов

Росіяни не полишають задуму повернути під свій контроль острів Зміїний. Таку заяву зробив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, генерал-лейтенант Кирило Буданов в документальному фільмі “Битва за море. Всі дороги ведуть в Крим”.

Премʼєра фільму відбулася 24 березня на інформаційній медіаплатформі “Ми – Україна” (національний телемарафон). В ньому розповідається про операції ГУР МОУ зі звільнення острова Зміїний, так званих вишок Бойка та про перші висадки українських захисників в Криму.

Військовослужбовці ГУР розповіли нові подробиці цих операцій. Вони зазначили, що успішна деокупація Зміїного дозволила Україні повністю звільнити Одеську область від російських загарбників, а також відновити контроль у північно-західній частині Чорного моря та над усіма торговельними шляхами, які виходять з наших портів.

“Звільнення острова Зміїний – це була стратегічна операція, тому що вона призвела до відновлення судноплавства. росіяни про це [стратегічне значення] прекрасно знали, тому і захопили острів першого ж дня”, – зазначив Кирило Буданов.

Він також розповів, що російські загарбники й досі намагаються захопити український острів, однак це – нереально.

“росіяни не полишають спроб повернути цей острів. Регулярно наносять ракетно-бомбові удари. Кілька разів до нас надходила інформація, і ми бачили її підтвердження, про підготовку [росіянами] подібної операції, як ми у свій час проводили. Але не змогли вони на це піти. Тому що побачили, що вибити [наш] гарнізон з острова вже нереально”, – наголосив Кирило Буданов.

Подивитися документальний фільм можна за посиланням.

Поділитись
Зараз читають