Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров’ї, – Санду

19 Серпня 2023 14:55
Тетяна Терзі
Перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров’ї, – Санду

Молдова прагне до врегулювання конфліку у Придністров’ї виключно мирним шляхом. У Кишиневі розраховують, що геополітична можливість для досягнення цієї мети з’явиться після перемоги України у війні з Росією.

Про це на з’їзді діаспори у столиці Молдови заявила президентка країни Мая Санду, повідомляє RadioMoldova. Втім, вона зауважила, що проблема Придністров’я вирішуватиметься поступово через складність ситуації.

“Ми живемо у мирі завдяки українській армії. І ми теж за цей час зробили все, щоб не допустити втягування нашої країни у війну, щоб зберегти порядок і мир у нашому суспільстві, щоб боротися з брехнею. Ми зацікавлені у врегулюванні придністровського конфлікту, і я ще раз повторюю, що рішення, які ми бачимо, лише мирні, і, можливо, коли Україна переможе у цій війні та поверне свої території, з’явиться геополітична можливість, яка дозволить нам врегулювати конфлікт мирним шляхом”, – заявила Санду.

За її словами, Кишинів вже має план, як діяти у разі появи “геополітичної можливості”.

“Є і міжнародний досвід, і ми маємо ясність, як організувати ці речі у ситуації, коли виникне така геополітична можливість”, – сказала Санду.

Поділитись
Зараз читають