Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

НИЗЬКІ ЦІНИ НА ЗЕРНО І ВІДСУТНІСТЬ РИНКІВ ЗБУТУ: АГРАРІЇ БОЛГРАДЩИНИ НАЗВАЛИ ГОЛОВНІ ПРОБЛЕМИ

25 Червня 2022 10:00
Тетяна Терзі
НИЗЬКІ ЦІНИ НА ЗЕРНО І ВІДСУТНІСТЬ РИНКІВ ЗБУТУ: АГРАРІЇ БОЛГРАДЩИНИ НАЗВАЛИ ГОЛОВНІ ПРОБЛЕМИ

В агропромисловому комплексі Болградського району збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур в самому розпалі. Про це повідомляє Болградська районна військова адміністрація.

В ПП «Герюш», яке розташоване в с.Виноградівка Болградської громади,  зібрано 160 га озимого ячменю, урожайність якого склала 30 ц/га. Після ячменю в господарстві почнуть збирання озимої пшениці на площі 600 га. В роботі  задіяні 5 власних комбайнів. Підприємство повністю забезпечено паливом, зерно зберігається в складах. І все ж проблеми є.

Спілкуючись з головою РВА Геннадієм Бамбурою керівник  ПП «Герюш» Георгій Терзі озвучив  проблеми, які хвилюють усіх сільгосптоваровиробників : низькі ціни на зерно, відсутність ринків збуту.

В ТОВ «Агротранс», яке розташоване в с.Табаки  Болградської громади, збирання озимого ячменю на площі 400 гектарів вже завершили. Врожайність склала 25 ц/га. Про це розповів керівник підприємства Іван Кулінський.

На даний час розпочалось збирання озимої пшениці на площі 730 гектарів. Як зазначив керівник підприємства, на сьогодні врожайності культури складає -30 ц/га.

В роботі задіяні два  комбайни. Для проведення жнив в підприємстві достатньо палива, техніки і робочих рук.

Також, підприємство займається вирощуванням винограду столових сортів на площі 120 га. Є ділянки з крапельним зрошування. Іван Кулінський також головною проблемою назвав ринки збуту продукції.

Зазначимо, загальна площа ранніх зернових і зернобобових культур, яка підлягає збиранню в Болградському  районі складає 127,4 тис. га, у тому числі озимих та ярових зернових культур – 110,4 тис. га. Крім того, підлягає збору 17 тис. га озимого ріпаку.

Станом на 23 червня, підприємствами району намолочено 14722 тонн озимого ячменю з площі 6650 га, середня урожайності становить 22,1 ц/га.

Нагадаємо, Геннадій Бамбура відмітив, що Україні продовольча криза не загрожує.

Фото Болградської РВА

Тетяна Терзі

Поділитись
Зараз читають