Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Хотів купити іспит: моряк з Ізмаїла постав перед судом за давання хабаря 

11 Лютого 2024 11:33
Олександра Сергєєва
Хотів купити іспит: моряк з Ізмаїла постав перед судом за давання хабаря 

Чоловіка визнали винним у даванні хабаря службовій особі та призначили йому покарання у вигляді штрафу. Скільки судноводію доведеться сплатити, дізнавалася «Махала» з судового реєстру.

У травні 2023 року мешканець Ізмаїла звернувся до приймальної УДП з метою дізнатися про порядок отримання посвідчення судноводія торговельного судна.

Секретар кваліфікаційної комісії з підтвердження кваліфікації судноводія, який перебував у кабінеті, запропонував чоловіку свою допомогу у вирішенні цього питання.

Він сказав, що може виступити посередником між судноводієм та головою комісії, і що за 700 доларів США чоловік купить собі вдале складання іспиту. 

Будучи поставлений в умови, за яких відмова від давання хабаря обмежить його законні права та інтереси, чоловік був вимушений погодитись на прохання секретаря комісії. Тому через місяць, у червні, він прийшов на іспит та передав кошти посереднику.

Як саме його викрили у дачі хабаря невідомо, однак правоохоронці притягнули чоловіка до відповідальності за передачу хабаря службовій особі. 

Не зважаючи на усвідомлення суду у тому, що судноводій був у безвихідному становищі та хабар в нього вимагали, чоловіка визнано винним.  За скоєне він сплатить державі штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Чи понесуть покарання службові особи за вимагання грошей у моряка – невідомо, адже інформації про винесення цього питання в окреме провадження у вироку не значиться.

Поділитись
Зараз читають