Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Декілька років тому в Болграді планували встановити пам’ятник Хану Аспаруху. Чому його так і немає?

08 Квітня 2023 14:00
Ганна Ковальова
Декілька років тому в Болграді планували встановити пам’ятник Хану Аспаруху. Чому його так і немає?

На початку 2021 року в Болгарії розпочали ініціативу з пошуку фінансів для виготовлення пам’ятника та встановлення його у Болграді до 200-річчя міста. Цим займався болгарський фонд “Въздигане” (Піднесення). Але у ювілейний рік пам’ятник в Болграді так і не встановили, навіть місце для монумента не окреслили.

У 2021 році громадськість та міська рада довго обговорювали це питання, та дійшли згоди, що монумент встановлять на початку проспекту Соборний, біля військових містечок. По плану пам’ятник повинен був стати початком туристичної алеї. 

До цієї ініціативи долучився й підприємець з Болграда Сергій Русєв. 

«Ми зі свого боку все виконали. Пам’ятник виготовлений із кольорового металосплаву – бронзи та латуні. Все як було на ескізі. Але неможливо його перевезти, бо зараз в Україні воєнний стан. Також міська рада брала на себе обов’язок облаштувати територію навколо і цього не зробила. Тобто неможливо перевезти та нема куди встановити», – каже Сергій Русєв.

В Болградській міській раді з цього приводу інша думка.

«Ми не знаємо готовий пам’ятник чи ні. Якщо він готовий, то треба його перевезти, війна тут зовсім ні до чого, у нас не стріляють, кордони відкриті, везти можна. Пам’ятник Хану Аспаруху повинен був виготовити Евелін Михайлов, власник історичного парку під Варною. Міська рада ще в той час (2021 рік, прим ред) прийняла всі необхідні рішення з встановлення  пам’ятника. Місце визначене, все розплановане», – розповів виданню “Махала” Болградський міський голова Сергій Димитрієв.

***

Пройшли два роки, а намір так і залишився наміром. Причому цікава ситуація: міська рада готова зробити свою частку роботи, і болгарська сторона ніби-то не відмовляється від своїх зобов’язань. Начебто, всі готові, АЛЕ монумента нема і досі.

Серафим Савченко 

Поділитись
Зараз читають