Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЕНТУЗІАСТИ КУБЕЯ НА ЧОЛІ З ОЛЕКСАНДРОМ ПОЛІБЗОЮ ЧЕРЕЗ ФОТО ВІДТВОРЮЮТЬ ІСТОРІЮ БЕССАРАБІЇ

25 Липня 2022 12:09
Тетяна Терзі
ЕНТУЗІАСТИ КУБЕЯ НА ЧОЛІ З ОЛЕКСАНДРОМ ПОЛІБЗОЮ ЧЕРЕЗ ФОТО ВІДТВОРЮЮТЬ ІСТОРІЮ БЕССАРАБІЇ

У Болградському районі та за його межами вже добре знають збирача традицій, обрядів, етнографа Олександра Полібзу. Одне з його захоплень – старовинні костюми. Олександр одягає моделей у національні костюми мешканців Бессарабії, переносячись в часи  переселення народів на південь Бессарабії.

Олександр веде групу у Фейсбуці, де любителі історії можуть знайти багато цікавого. Нещодавно Олександр разом із такими ж ентузіастами із Кубея, як він сам, вирішили створити календар з фотографіями, які відображають побут народів Бессарабії XIX – початку XX століття.

Вже зроблено шість знімків, але особливу увагу привернули ті,  які створені під  назвою «Жътва». Моделью виступила Наталія Труфкіна, фото робив Валерій Гайдаржі.

«Ми вирішили звернути увагу на побутовий костюм тієї епохи, показати, як одягалися жінки у період жнив. Тоді було прийнято ховати обличчя від сонця, бо в пошані були блідість та рум’янець, а не засмага», – розповів Олександр.

Такі традиції зберігалися до середини минулого століття.

Костюм, який на моделі, зібраний у різних місцях. Елементам костюма майже сто років, тому вони цілком могли бути свідками тих часів. Костюм відображає епоху ручного збору врожаю. Як проходив цей трудомісткий процес, Олександру розповіли старожили.

Дуже важливим елементом є пристосування, яке називалось паламарка, її одягали на руку, щоб не поранити серпом пальці. Також паламарка мала довгий і загнутий кінець – це допомагало захопити серпом більше, а отже, і швидше  жати.

Олександр зізнався, що фото дуже сподобалися його підписникам у Фейсбук. Це надихає команду до нових робіт, а тому є надія, що календар із фотографіями дівчат у старовинних костюмах, що відображають традиції та побут Бессарабії, побачить світ. Роботою ентузіастів зацікавилися у Болгарії, і вже запропонували організувати фотовиставку.

Тетяна Терзі

Поділитись
Зараз читають