Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Три села Болградського району стали переможцями конкурсу «Найкращий населений пункт Одеської області» 

08 Листопада 2023 11:11
Олександра Сергєєва
Три села Болградського району стали переможцями конкурсу «Найкращий населений пункт Одеської області» 

У конкурсі «Найкращий сільський населений пункт із благоустрою Одеської області-2023» на півдні регіону перемогу отримали село Баннівка Василівської громади, село Надеждівка Арцизької громади та село Петрівськ Тарутинської громади. Про це повідомили в Одеській обласній раді.

Шостого листопада відбулось підсумкове засідання обласної конкурсної комісії з проведення щорічного обласного конкурсу «Найкращий сільський населений пункт з благоустрою Одеської області». На засіданні члени виїзних груп розповіли про свої враження від відвідування сіл-учасників та обрали переможців. Зазначимо, про візит комісії до села Петрівськ «Махала» розповідала раніше. 

Тож, за результатами засідання комісії, усі призові місця південного регіону забрали населені пункти Болградського району. Усі переможці отримають кошти на соціально-економічний розвиток своїх населених пунктів, які будуть використані на важливі у воєнний час напрями – ремонт та облаштування бомбосховищ, енергоефективні заходи в освітніх та соціальних закладах та вирішення інших невідкладних потреб для забезпечення безпеки жителів громади під час війни.

Довідково:

Конкурс «Найкращий сільський населений пункт із благоустрою Одеської області» запровадили у 2021 році. Він проводиться серед сільських  населених пунктів міських, селищних та сільських громад. 

Відбір учасників проводиться у трьох зонах – на півночі, у центрі та на півдні області. Південь представляють три райони – Болградський, Ізмаїльський та Білгород-Дністровський.

Звання «Найкращий населений пункт визначається за різними показниками розвитку, такі як:

  • наявність місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів,
  • систематичність проведення заходів з поліпшення благоустрою та санітарного очищення населених пунктів,
  • участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування,
  • реконструкція, ремонт та утримання в належному стані доріг, вулиць, шляхопроводів, переходів, залізничних шляхів, стадіонів, дитячих майданчиків тощо.

Конкурс складається з трьох етапів:

1. На першому етапі визначаються сільські населені пункти, які можуть взяти участь у другому етапі та подається інформація до конкурсної комісії. 

2. На другому етапі райрадою визначаються три населені пункти, які представлятимуть район.

3. На третьому етапі комісія проводить огляд населених пунктів, представлених районом до участі. 

Після цього комісія визначає переможців у кожній із трьох зон. За одержання першого місця населений пункт отримає грошову винагороду у розмірі 400 тис. грн, за друге – 300 тисяч гривень, а за третє – 200 тис. грн.

Поділитись
Зараз читають