Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Ізмаїльському районі зареєстровано два випадки сказу

04 Березня 2024 14:11
Олександра Сергєєва
В Ізмаїльському районі зареєстровано два випадки сказу

У диких шакалів неподалік села Ліски Кілійської громади виявлено захворюваність на сказ. Про це повідомила пресслужба Кілійської громади. 

Обох тварин було вбито під час запланованого відстрілу, який проводився в Ізмаїльському районі наприкінці лютого з метою доведення популяції диких хижих тварин до відповідних норм.

Це була необхідна міра, оскільки через заборону на полювання в регіоні збільшилась чисельність диких тварин, внаслідок чого погіршилась епізоотична ситуація щодо сказу. Восени 2023 року проблему намагались вирішити за допомогою імунізації, однак ситуація не покращилася, тому довелося йти на крайню міру. 

Саме у відстріляних шакалів виявили захворюваність на сказ.

Нагадаємо основні міри профілактики зараження сказом:

1️. Вакцинація: переконайтеся, що ваші домашні улюбленці (собаки та коти) мають повну та своєчасну вакцинацію проти сказу.

2️. Обмеження контакту: уникайте контакту з дикими або бездоглядними тваринами, особливо з хворими або невідомого походження.

3️. Не торкайтесь без потреби: утримуйтеся від безпосереднього контакту з незнайомими тваринами, навіть якщо вони здаються безпечними або дружелюбними.

Основні дії при контакті із можливо зараженою твариною:

1️. Миття ран: негайно промийте будь-які рани або подряпини теплою водою та милом.

2️. Звернення до лікаря: негайно проконсультуйтесь з лікарем, якщо ви були у контакті з твариною, яка може бути зараженою.

3️. Повідомлення: повідомте відповідні органи місцевої влади про будь-який контакт із можливо зараженою твариною.

Поділитись
Зараз читають