Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Пів сотні автівок із прапорами гучно проїхалися містом: в Ізмаїлі відбувся патріотичний автозаїзд “За Україну”

21 Квітня 2024 12:02
Олександра Сергєєва
Пів сотні автівок із прапорами гучно проїхалися містом: в Ізмаїлі відбувся патріотичний автозаїзд “За Україну”

У місті Ізмаїл відбувся автозаїзд “За Україну”. Він був організований з метою підняття українського патріотичного духу в місті, вшанування пам’яті загиблих захисників та підтримки воїнів, які сьогодні боронять нашу країну від російських окупантів. Автозаїзд відвідала й журналістка інтернет-видання “Махала”. 

Організаторкою заходу виступила місцева активістка Ірина Хіміч, батько якої боронить країну на найзапекліших ділянках фронту. Дівчина кинула “клич” у соцмережі про проведення автозаїзду і пост “сарафанним радіо” розповсюдився по всім місцевим паблікам. 

Місцем початку заїзду було обрано вʼїзну стелу, де рівно о 15:00 зібралось понад 50 автомобілів обвішаних державними прапорами. Величезна колона вирушила по проспекту Незалежності, де звернула на проспект Миру, після чого по вулиці Європейська попрямувала до Діорами. Там колона розвернулася й поїхала за маршрутом: Болградська – проспект Незалежності вздовж Собору до вулиці Свято-Нікольська, де знову повернула та вирушила на місце збору. 

Увесь час з автівок лунав Гімн України та патріотичні сучасні пісні, які прославляють країну та воїнів, які за неї воюють. Колона рухалася на аварійці та гучно сигналила, а автомобілі, що їхали поруч, сигналили у відповідь. Мешканці виходили на вулиці подивитися, знімали на телефони, посміхалися та махали водіям – особливо молоде покоління та дітлахи. Були й такі, що взагалі не розуміли що відбувається, та відверталися, але їх було дуже мало. 

Хоча колона рухалася за правилами дорожнього руху (пропускала автомобілі, де не мала переваги, та зупинялася на червоне світло), багато водіїв, що рухалися головною дорогою, пропускали патріотичні автомобілі, аби не розривати колону. 

Серед учасників заїзду були родичі загиблих на війні захисників – на їхніх автівках були портрети Героїв. Наприклад, родина полеглого захисника Олександра Горобченка та дружина загиблого воїна Сергія Левченка.

“Я неймовірно вдячна кожному присутньому. Це були заплакані очі сестер, матерів, побратимів, доньок, батьків, а також мої сльози, які змішувалися із краплями дощу – наше українське небо також плакало”, – написала після заходу у своїх соцмережах Ірина. 

Дівчина додала, що планує ще робити подібні заходи у місті. Можливо, наступного разу, метою буде не тільки привернення уваги до війни, а й збір для військових. 

Зазначимо, це була не перша спроба організаторки заїзду пробудити в містянах патріотичний дух та нагадати, що війна триває. Минулого місяця вона вийшла на вулиці міста із плакатами “Посигналь, якщо за Україну”.

Поділитись
Зараз читають