Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Винесла побутову техніку, килими та навіть ванну: крадійка з Болградського району постала перед судом

20 Листопада 2023 11:02
Олександра Сергєєва
Винесла побутову техніку, килими та навіть ванну: крадійка з Болградського району постала перед судом

Суд визнав жінку винуватою у вчиненні злочину та призначив їй покарання у виді пʼяти років позбавлення волі, однак від відбування покарання звільнив, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки. Про це «Махала» дізналася з судового реєстру.

Навесні поточного року жителька Болградського району, скориставшись тим, що у будинку ніхто тривалий час не проживає, пошкодила віконну раму та через вікно проникла у середину. 

Жага до «красивого життя» була настільки сильною, що жінка виносила усе, що, на її думку, могло знадобитися у хазяйстві: пилотяг, велюрове покривало, килим для підлоги, розкладну сушарку, електричну піч, емальовану металеву ванну та два килими для стінки. Усе награбоване вона склала у металеву тачку, яку привезла із собою, та скрилася з місця злочину. 

Коли господарка пограбованого будинку повернулася, то одразу написала заяву до поліції. Крадійку правоохоронцям «здала» сусідка, яка заходила до неї в гості та побачила ванну, килими та електропіч, які за описом збігалися із тими, що були вкрадені. Поліцейські відреагували на виклик, приїхали до підсудної та знайшли усі вкрадені речі. 

Суд оцінив майнову шкоду на загальну суму 9401,20 грн, однак власниця майна із цим не погодилася, адже вважає, що їй завдали моральну шкоду, яку вона оцінює у 20 тисяч гривень та ще 15 тисяч вона сплатила за професійну правничу допомогу, яку також потребує стягнути з обвинуваченої.

Підсудна провину визнала, однак на виплату шкоди не згодна, адже майно повністю повернула потерпілій, тому вона не розуміє, яку матеріальну та моральну шкоду спричинила.

Суд взяв до уваги щире каяття підсудної, а також те, що серед сусідів та мешканців села вона характеризується як спокійна, врівноважена та працьовита людина, яка живе в родині, має чоловіка, трьох дітей та онуків. 

Тому суд вирішив обійтися без ізоляції підсудної від суспільства, призначивши їй іспитовий строк. Також жінка має відшкодувати витрати на залучення експертів у розмірі 5258 гривень. 

Оскільки істотну моральну шкоду потерпілій не було доведено, цивільний позов суд задовільнив частково – замість 20 тисяч, які затребувала потерпіла, суд погодив лише дві тисячі.

Поділитись
Зараз читають