Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У Болградському районі розпочалися жнива: чи буде новий врожай краще торішнього?

10 Червня 2024 17:15
Олександра Сергєєва
У Болградському районі розпочалися жнива: чи буде новий врожай краще торішнього?

Збиральні роботи розпочато у південних громадах  Болградського району – Болградській, Криничненській та Василівській. Про це повідомила Болградська районна державна адміністрація.

В інших громадах району підприємства проводять обкоси полів та готуються найближчими днями вступити в збиральну кампанію.

Голова Болградської райдержадміністрації Михайло Шарафаненко зазначив, що стан посівів озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний, що дозволяє сільгосппідприємствам нашого району отримати прогнозований врожай.

Зазначається, що загальна площа  до збору ранніх зернових, зернобобових, масляничних (рапс) та ярих культур в 2024 році складає 173,23 тис. га, в тому числі:

  • зернових культур – 101,8 тис. га;
  • ярі культури займають площу 54,92 тис. га;
  • озимий ріпак 16,5 тис. га.

Врожай мав бути більшим, однак 4,890 тис. га загинули внаслідок несприятливих погодних умов восени 2023 та навесні 2024 років.

Усього до збирання ранніх культур планують долучити 389 комбайнів, з них – 208 власних зернозбиральних комбайнів та 181 орендованих. Одночасно з підготовкою зернозбиральних комбайнів ведеться робота з підготовки зернотоків.

Стосовно забезпечення аграріїв, то сільгосппідприємства району забезпечені зернозбиральною технікою на 92%,  паливно-мастильними матеріалами на  82% та сезонними працівниками на 85%.

Зазначимо, минулого року аграріям вдалося зібрати 350 тисяч тонн ранніх культур. 

Поділитись
Зараз читають