Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Одеська область першою завершила жнива-2023: скільки вдалося зібрати

09 Серпня 2023 12:02
Олександра Сергєєва
Одеська область першою завершила жнива-2023: скільки вдалося зібрати

На Одещині завершили жнива: Болградський район у трійці лідерів

Не зважаючи на те, що країна-терорист постійно атакувала регіон ракетами, аграріям Одеської області вдалося першими в Україні завершити збір врожаю. Про це повідомили у Департаменті аграрної політики та продовольства.  

Цей рік для аграрного сектору видався дуже складним – всі витрати на 50% виросли, и, в той же час, увесь виторг від реалізації продукції на 50% знизився через блокування росією роботи зернового коридора та обстрілів важливих портів на Дунаї – Ренійського та Ізмаїльського.

Однак, не зважаючи на все, підсумок збиральної кампанії 2023 на Одещині – голоду не буде! А будуть хліб й паляниці в кожній хаті. Минулого року Одеська область також впоралася раніше за всіх.

Загалом обсяги врожаю цього року перевищили три мільйони тонн ранніх зернових та зернобобових культур. З них пшениці зібрано більше 2 млн тонн з врожайностю 30 ц/га, озимого ячменю зібрали 800 тис. тон при врожайності 32 ц/га, а ріпаку намолотили 440 тис. тонн при врожайності 20 ц/га, що більше минулорічного показника на майже 30%.

Також було зібрано 454 тонни жита, 30 тисяч тонн гороху та 2,2 тис. тонн вівса.

Попереду ще збір кукурудзи – планується зібрати 800 тис тонн.

За обсягами врожаю виділена трійка лідерів:

Перше місце, як і на початку кампанії, посідає Білгод-Дністровський район, який зібрав 490 тис. тонн. Друге місце зайняв Подільський район, намолотивши 410 тис. тонн.

А третє місце поділили між собою Болградський та Березівський райони з майже однаковими показниками намолоту 350 і 335 тис. тонн. відповідно.

Найнижчі показники спостерігаються в Одеському та Ізмаїльському районах. Вони зібрали лише 260 і 160 тис. тонн намолоту українського зерна.

Поділитись
Зараз читають