Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Нове життя старовинної пісні: в селі Кубей відзняли кліп на болгарську народну пісню

19 Листопада 2023 17:17
Валерій Гайдаржи
Нове життя старовинної пісні: в селі Кубей відзняли кліп на болгарську народну пісню

У селі Кубей відзняли кліп на бессарабську жартівливу пісню “Кой ма дявул караше”. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Ініціатором зйомки кліпу вкотре став місцевий мешканець, відеооператор Михайло Бальжик, а допоміг у зйомках етнограф Олександр Полібза. 

Цього разу зйомки пройшли в будинку-музею Олександра. У зйомках кліпу взяли участь місцеві активісти Марія Саріогло, Олена Топал та Валерій Гайдаржи. Лінія кліпу складається з двох сюжетів. В першому дівчата займаються хатніми справами, а потім зустрічаються та обговорюють свої питання. А в другій лінії чобан (пастух) грає на сопілці після того, який вже нагодував свою худобу.

“Не так давно ми в співробітництві зі Кубейським Будинком культури записали кліп на гагаузьку пісню “Оглан”. Людям він дуже сподобався, тому виникла ідея записати кліп ще на якусь болгарську пісню. Нас зачепила саме ця пісня своїм веселим мотивом та кумедним сюжетом. Її співали під час застіль не лише у Кубеї, а й у деяких інших селах, тож багатьом вона має бути знайома, можливо, є навіть якісь її варіації”- розповів інтернет-виданню “Махала” Олександр Полібза.

Після публікації цього кліпу в мережу, він одразу почав набирати перегляди та коментарі. Люди почали згадувати, як вони в дитинстві слухали цю пісню, в яких селах вона була поширена та дякувати активістам за те, що вони відроджують бессарабський фольклор. 

Поділитись
Зараз читають