Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як створення спільного чату в Telegram допомагає впроваджувати проєкт для безпритульних тварин в Болграді

31 Грудня 2023 17:00
Валерій Гайдаржи
Як створення спільного чату в Telegram допомагає впроваджувати проєкт для безпритульних тварин в Болграді

В Болграді вже більше ніж 3 місяці діє проєкт «Притулок для тварин в Болграді: від обговорення до дій». За цей період в рамках проєкту вже відбулося кілька зустрічей з зооволонтерами та представниками влади. Основною темою спілкування під час усіх заходів є висвітлення проблем, пов’язаних з безпритульними тваринами в Болградській громаді та пошук шляхів їх вирішення. Під час однієї з початкових зустрічей присутні склали покроковий план заходів, які можуть допомогти вирішити це питання. Один з цих кроків – це створення телеграм-чату для зв’язку та подальшої співпраці між усіма зооволонтерами, активістами та небайдужими мешканцями громади. Яку роль цей чат має в проєкті? Розповідаємо.

Активність в чаті почалась одразу після його створення, на початку зооволонтери міста за допомогою нього обмінювались інформацією про те, де знаходяться зграї безпритульних тварин. Також на своєму прикладі демонстрували, що чотирилапим теж потрібен догляд та ласка, закликаючи інших людей за можливістю годувати їх. Окрім цього в чаті також розголошували інформацію про тваринок, які шукають дім та інші питання, пов’язані з хвостатими безхатьками.

В команді зооволонтерів також перебуває ветеринарний лікар Крістіна Поляк. Вона погодилася оперувати одну тварину на день, з-поміж тих бездомних, які перебувають у тимчасовому притулку. Задля прозорої звітності вона відкрила окрему картку для зборів коштів на стерилізацію безпритульних тварин. Перший результат вже маємо. 27 грудня була проведена операція зі стерилізації собачки, для якої вже знайдено нових господарів. Надалі планується продовжити цей громадський проєкт для інших безпритульних тварин міста. Картка для донатів: 5168 7451 5263 8653.

З кожним днем активність в чаті зростає, за 3 місяці функціонування до нього вже доєдналося 60 учасників, ще практично кожен день додаються нові люди. Учасники чату поширюють корисну інформацію про те, де дешевше можна придбати корисну їжу для безпритульних тваринок, діляться ідеями як із підручних матеріалів зробити домівки для тварин, де можна отримати якісь безоплатні послуги і т.д. Так, наприклад, зооволонтерка Оксана дізналась, що в Ізмаїлі надають безоплатні послуги зі стерилізації кішок. Вона оприлюднила цю інформацію в чаті та оголосила збір на бензин для транспортування пʼяти вуличних кішок на стерилізацію. І за декілька годин волонтерам вдалось зібрати потрібну суму, тому пʼять кішок вдалося стерилізувати, чипувати та вакцинувати. 

Також учасники чату домовились про проведення дегельмінтизації безпритульних тварин. Для цього придбали за рахунок задоначених грошей спеціальний медичний препарат “Єнвайр”. Кожен, хто доглядає за безпритульними тваринами і може нагодувати їм собаку, може звернутись до нашої редакції та дізнатись про його наявність. Телефон для зв’язку: +380983308990.

Активні учасники зооспільноти громади створили сторінки в соціальних мережах в Інстаграм та Тік-Ток, де можна буде дізнатись всю актуальну інформацію по місту Болград: тваринки які шукають дім, збір для тварин, можна повідомляти де знаходяться зграї, про безпритульних цуценят та кошенят та іншу корисну інформацію.

“На сьогодні ми просто не байдужі люди, яким не чуже співчуття та прагнення не просто допомогти тим, хто сам собі не зможе, не тільки врятувати життя, а й спровокувати зміни в нашому суспільстві. В суспільстві, де, на сьогодні, на жаль, не притаманне поняття, що ми несемо відповідальність за тих, кого приручаємо; що ми можемо щось змінити, у нас є на це сили”- зазначили зооволонтери на сторінці в Інстаграмі.

Окрім цього завдяки розповсюдженню інформації про проєкт, до нашої редакції добрі люди привезли шість 10-кілограмових мішків собачого корму для безпритульних тварин. Ми одразу повідомили про це в спільному чаті, і отримали запити від волонтерів. Увесь корм передали тим, хто годує безпритульних собак у Болграді та селі Виноградівка.

Таким чином за останні місяці зроблено чимало добрих справ для безхатніх тваринок в місті Болград. В наступному році ця робота продовжиться та набере нових обертів. Доєднатись до чату Болградських зооволонтерів можна за цим посиланням.


Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст  є виключною відповідальністю районної газети «Дружба» і інтернет-видання «Махала» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Поділитись
Зараз читають