Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Зооволонтери Болграда направили до міської ради лист з проханням про допомогу

17 Січня 2024 11:00
Лілія Биковська
Зооволонтери Болграда направили до міської ради лист з проханням про допомогу

У місті Болград за ініціативи журналістів газети «Дружба» та інтернет-видання «Махала» у рамках проєкту «Притулок для тварин в Болграді: від обговорення до дій» відбулося засідання зооволонтерів, на якому вони підготували лист до міського голови із проханням сприяти у вирішенні проблем, пов’язаних із безпритульними тваринами у місті.

В ході неодноразових зустрічей волонтери виділили такі проблеми:

  1. Недостатнє фінансування пункту тимчасового утримання призводить до непридатності цього приміщення для перетримки собак. В даному приміщенні вкрай холодно та немає стерильних умов, що створює непридатні умови для перебування там тварин, тому волонтери зараз змушені шукати нову будівлю для їх перетримки, зокрема після стерилізації. Вони звернулися до мешканців громади з проханням допомогти знайти приміщення, де тварини після операції могли б побути декілька днів.
  1. Волонтери обурені якістю проведення стерилізації тварин державною ветеринарною лікарнею. Вони поділились власними прикладами, зокрема тими, що вже “стерилізовані” собаки та кішки знов народжують. А також за їх власними спостереженнями велика кількість тварин не повертаються у місця проживання після операції, а це означає, що вони піддаються евтаназії замість можливої стерилізації. 

    Аби чисельність безпритульних тварин в місті зменшилась, зооволонтери почали стерилізацію за власні кошти, а також за допомогою благодійних внесків. Проте, варто зазначити, що волонтери співпрацюють з приватною ветеринарною лікаркою Крістіною Поляк, яка не бере кошти за операцію, а тільки за медикаменти, та виконує свою роботу дуже професійно. Саме тому у листі волонтери просять Болградську міську раду укладати договір не тільки з Болградською районною державною ветеринарною лікарнею, але й з ФОП Крістіною Поляк. Бо сьогодні у світі немає більш гуманного способу регулювання чисельності безпритульних тварин, ніж стерилізація. А евтаназія використовується лише в окремих випадках, а не масових, як це спостерігається в Болграді. 
  1. Відлов тварин. Сьогодні їх продовжують виловлювати за допомогою сачків, на очах у пересічних громадян, завдаючи психологічної травми як тваринам, так і людям. Волонтери пропонують перейти до більш гуманного способу відлову – за допомогою дротиків для дистанційної ін’єкції. На початковому етапі Крістіна Поляк готова поїздити разом з робітниками служби з відлову на виклики та показати їм, яку дозу снодійних ліків слід набирати для якої собаки. В КП «Горводоканал» згодні змінити спосіб відлову тварин, а волонтери своєю чергою готові купляти дротики та препарати для кожної тварини окремо. 

Саме з таким переліком проблем волонтери звернулися до міської ради та вже чекають відповіді від влади. Під цим листом-проханням підписалося понад 50 мешканців Болградської громади. 

“Нам важливо набратися терпіння, оскільки шлях до отримання допомоги від місцевої влади може бути тривалим. Однак ми будемо намагатися встановити контакт з мером, і тоді, можливо, нам пощастить, й ми зможемо працювати разом”, – каже одна з зооволонтерок Олена. 

Слід зазначити, що з початком роботи зооволонтерів в Болграді, значно покращився стан безпритульних тварин в місті. Адже небайдужі люди обʼєдналися, та почали спільну роботу: хтось годує собак та кішок, хтось шукає нові домівки для них, хтось рятує тварин від недбайливих господарів, а хтось просто донатить, допомагаючи таким чином зооволонтерам робити корисну справу. Вже є перша простерилізована безхатня собака, на черзі – кішка, після неї ще одна собака. Зооволонтери крок за кроком йдуть до поставленої мети й дуже сподіваються, що місцева влада відгукнеться на їх прохання. Адже вирішувати таке важливе питання, як чисельність безпритульних тварин, потрібно лише разом.

Інтернет-видання “Махала” буде й надалі слідкувати за перебігом подій і як тільки міська рада надасть відповідь на лист зооволонтерів, обовʼязково її опублікує.


Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст  є виключною відповідальністю районної газети «Дружба» і інтернет-видання «Махала» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Поділитись
Зараз читають