Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Собака, якій зробили стерилізацію в Болградській ветеринарній лікарні, народила цуценят: чому проблема безпритульних собак в Болграді тільки погіршується?

10 Квітня 2023 19:00
Ганна Ковальова
Собака, якій зробили стерилізацію в Болградській ветеринарній лікарні, народила цуценят: чому проблема безпритульних собак в Болграді тільки погіршується?

Цю історію розповіла зооволонтерка з Болграда Тетяна Шкуренко. Вона опікується собачкою Корі, яку, як сама каже, «врятувала з живодерні». Корі не має родини, живе на вулиці, тут і народилася. Тому в лютому потрапила в так званий притулок для тварин в Болграді. 

Відловом тварин в місті займається КП «Горводоканал». Тетяна не залишила собаку, а поїхала її визволяти. Те, що вона там побачила – жахливо. На сторінці в Фейсбуці вона виклала фото притулку і написала свої враження від нього.

«Історія кричуща – це проблема, напевно кожного волонтера, в кожному місті України, де є така державна організація, яка займається виловом собак, частіше подальша доля цих тварин невідома, рідше – їх прищеплюють, стерилізують / каструють, кліпсують і випускають в  місце проживання. Я  так розумію, бюджет виділяє гроші для всіх, як належить, а робиться, як робиться, але зараз не про це. У нашому місті без такої організації теж не обійшлося, відловлюють, утримують в жахливих умовах – клітини, холод, годують, поять через раз, всі собаки налякані, одна до такого стану, що не вставала з місця кілька днів, нічого не їла, поки люди були поруч», – написала зооволонтерка.

Вона забрала Корі й ще трьох собак з притулку, зараз шукає їм дім і турботливі добрі руки. Але ця історія має продовження. Корі зробили операцію зі стерилізації в Болградській ветеринарній лікарні, зробили це не за бюджетні кошти, а за благодійні. Тетяна була певна, що з собакою все гаразд, бо навіть шви на животі вона бачила і зробила їх фото, щоб відзвітувати перед благодійником. Але як вона була здивована, коли Корі народила двох малюків.

«Цей пост – відповідь на всі запитання, чому я не звертаюся до ветеринарів у нас у місті, а везу тварин в Ізмаїл. Дівчинку простерилізували у нас у Болграді на початку лютого, шов, все як годиться… Днями вона народила двох щенят…У мене просто немає слів!!!» – обурюється Тетяна.

І це ще один доказ, що з безпритульними тваринами в місті велика проблема – не тільки тому, що їх багато, а тому, що до проблеми ставляться жорстоко і безвідповідально – люди, влада, лікарі.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання “Махала” розповідало як опікуються безпритульними тваринами в різних громадах Бессарабії.

Тетяна Терзі

Поділитись
Зараз читають