Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Забуте Нове Жовтневе (Катуна): померле село Болградського району (відео)

27 Червня 2024 20:51
Софія Чебан
Забуте Нове Жовтневе (Катуна): померле село Болградського району (відео)

Молоде село Нове Жовтневе, раніше Ізмаїльського района, народилося у 1910 році. Майже за одне покоління село, розташоване у неймовірно гарному та тихому місті, зникло. Спогади про життя у Новому Жовтневому, зараз Новий Каракурт, залишилися лише у пам’яті його уродженців. Жодного фото села або відео фрагменту немає. Тому журналісти видання “Махала” поїхали на власні очі побачити зникле село та зафіксувати те, що там ще залишилося, а ще спогади людей.

Згідно інформації з Вікіпедії, з 1918 до 1940 року село входило до складу Румунського королівства. З 1940 року село перебувало у складі УРСР. В 1947 році село було перейменоване на Нове Жовтневе. У 2016 році було перейменоване на Новий Каракурт.

У 1989 року, згідно перепису населення, у селі проживало 25 осіб, з яких 12 чоловіків та 13 жінок. А у 2001 у селі вже ніхто не мешкав.

“Моє рідне село залишиться у мене в пам’яті, як дуже зелене, тихе. Я хотів би повернутися туди, але, на жаль, село просто зникло, розвалилося”, – каже Микола Кравченко, уродженець села Нове Жовтневе.

В житті буває так, щось або хтось приносить тобі приємні  відчуття та залишає гарні спогади та враження, і навпаки, щось або хтось залишає після себе протилежне відчуття. 

Новий Каракурт залишив лише приємні відчуття. Не дивлячись на те, що село в руїнах, але воно ще передає ту неймовірно спокійну та гостинну атмосферу. Дуже шкода, що місце, де колись народжувались діти, місцеві проживали свої найцінніші моменти життя –  зникло, хоча мало можливість жити й досі. Чому воно зникло?

Дивіться у відео.

Поділитись
Зараз читають