Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як громади Болградського району ведуть комунікацію з людьми? (Аналіз сайтів)

26 Червня 2024 15:25
Ганна Ковальова
Як громади Болградського району ведуть комунікацію з людьми? (Аналіз сайтів)

Після публікації в інтернет-виданні “Махала” аналізу сайтів та сторінок в соціальних мережах Болградської, Білгород-Дністровської та Ізмаїльської міських рад, до нашого видання від читачів надійшов новий запит.

“А ви бачили сайт *** ради? Там же чорт ногу зламає! І сільського голови у соцмережах немає. Ніби нашої громади взагалі не існує! Перевірте й нашу селищну раду”, – написала постійна читачка “Махали” нам в особисті повідомлення. Наше видання постійно реагує на запити читачів, тому ми вирішили проаналізувати сайти й соціальні мережі всіх громад Болградського району. Що з цього вийшло та які сільські голови виявилися найбільш відкритими до людей, а хто взагалі відсутній на просторах інтернету? Читайте далі.

Обережно, спойлер!

Болградський район – це 10 громад: дві міські ради (Арцизька та Болградська), дві селищні ради (Тарутинська та Бородинська) та шість сільських рад (Василівська, Городненська, Криничненська, Кубейська, Павлівська, Теплицька). 

За результатами моніторингу передовиками у комунікації з виборцями опинилися Арцизька та Тарутинська громада. Можливо це повʼязано з тим, що до 2020 року вони були окремими районами та мають більший досвід роботи у цій сфері, а інші громади існують лише декілька років, тож ще впроваджують необхідні технології у свою роботу.

Оскільки присутність Болградської громади в інтернеті “Махала” вже аналізувала, то розпочнемо з Арцизької громади.

Арцизька громада

Забігаючи наперед можна сказати, що Арцизька громада – найбільш відкрита та найбільш присутня в інтернеті міська рада не тільки на Болградщині, а й загалом на півдні Одещини. В них є свій сайт, сторінка у Фейсбуці, особистий телеграм-канал та ютуб-канал. Всі вони – живі, постійно наповнюються новинами з життя громади, на них мінімум спаму та максимум корисної інформації. Лише ютуб-канал станом на сьогодні не підтримується. Окрім цього міський голова Сергій Парпуланський активно веде свою особисту сторінку у Фейсбуці. Сергій Афанасійович на сторінці постить актуальні новини, анонсує важливі теми, питається ради в читачів, відповідає на питання. Також цікавим є той факт, що міський голова відповідає на деякі з коментарів під його постами. 

Окрім цього пан Сергій веде цю сторінку і як особисту: публікує привітання своїм рідним. Наприклад, з останнього, привітав свого тата з днем батька, а напередодні привітав своїх читачів та родину з Міжнародним днем сімʼї.

На сторінках у Фейсбуці що міський голова, що його пресслужба періодично проводять опитування серед населення. На сайті громади з комунікацією справи є трішки гіршими. У розділі “Публічна інформація” є зразок запиту на публічну інформацію, однак немає адреси, куди його надсилати, а підрозділ “Порядок складання, подання запиту на публічну інформацію” взагалі не заповнений – сторінка знаходиться в розробці. Однак трошки нижче в переліку є розділ “звернутися до влади”. Там досить зручна форма для зворотного звʼязку. Можливості подати електронну петицію на сайті немає.

Розділ “Контакти” трішки припрятаний і не інформативний, він знаходиться у самому низу сторінки. Тут вказані електронна адреса, номери телефонів секретаря та для факсу, а також поштовий індекс. Фізичної адреси немає, мобільний номер телефону також відсутній. Однак у робочий час міської ради в громаді працює Гаряча лінія. Мобільні номери трьох найбільш популярних операторів України можна знайти в розділі “Громада” > “Гаряча лінія”.

Тарутинська громада

Селищна рада Тарутинської громади активно веде свій сайт та сторінку у Фейсбуці. Окрім цього пресслужба ради веде акаунт у Вайбері та телеграм-канал. Останні два спрямовані на сповіщення населення про повітряну тривогу та відбій. Інколи адміни тут постять актуальні оголошення, наприклад, про планове відключення водопостачання. У вайбері немає можливості коментувати пости, тоді як в телеграм-каналі вона є (але нею ніхто не користується). 

На сайті та на сторінці у Фейсбуці ситуація геть зовсім інша. Тут пресслужба активно публікує новини з життя громади, всеукраїнські новини – репости з держадміністрацій та інших держустанов, актуальні оголошення. Для привітань спільноти з релігійними, професійними та іншими святами у Фейсбуці навіть є сторінка селищного голови Сави Чернєва. Однак на ній можна знайти лише привітання та підсумки роботи селищної ради за минулий рік. Комунікація на сторінці відсутня. 

На фейсбук-сторінці селищної ради пресслужба веде комунікацію з населенням в коментарях лише в окремих випадках. Але інколи такі коментарі все ж зустрічаються.

На сайті громади розділ контакти знаходиться на видному місці – у правому верхньому куті. Він є інформативним, адже містить усю необхідну інформацію. Мобільного номеру телефона у селищної ради немає. Також відсутня гаряча лінія й можливість подати запит на сайті або створити електронну петицію.

Бородинська громада

У Бородінської селищної ради є власний сайт та сторінка у Фейсбуці. Сайт достатньо наповнений, тут публікуються всеукраїнські та місцеві новини, актуальні оголошення тощо. Розділ контакти знаходиться угорі посередині та одразу “впадає в око”. Він же дублюється у “підвалі” сайту. Тут є електронна пошта та фізична адреса, однак немає жодного номера телефону. Натомість в розділі “Селищна рада” є телефонний довідник. Цим Бородінська громада відрізняється від інших громад, адже цей файл упорядкований у поточному році, він постійно оновлюється і тут вказані контактні дані усіх ключових персон в громаді. 

На жаль, створити електронну петицію на сайті можливості немає. Також відсутній зразок запиту на публічну інформацію або звернення до голови громади. В розділі “Звернення громадян” лише продубльовано телефонний довідник, є графік прийому громадян та вказана електронна пошта, куди приймаються звернення.

На сторінці у Фейсбуці є репости від сторінок РВА, ОВА і інших державних установ, місцеві новини та репости зі сторінок різних відділів (наприклад, Відділ освіти та служба у справах дітей). Активно свою особисту сторінку веде у Фейсбуці селищний голова Іван Кюссе. Він постить на ній новини громади, розважальний контент (оскільки сторінка особиста) та активно спілкується з місцевими мешканцями.

Василівська громада

У Василівської громади є сайт та сторінка у Фейсбуці. Сільський голова Петро Бойчев у Фейсбуці присутній. Останній пост про робочу поїздку був зроблений рік тому, а привітання з 8 березня – у 2022 році. Тож можна вважати, що сторінку Петро Дмитрович не веде.

Сайт громади сучасний, розділ “Контакти” розташований посередині сайту – на видному місці. Тут міститься вся необхідна інформація. Є контактні номери телефону як мобільний, так і “домашній”, фізична адреса. Тут же одразу є форма для зворотного звʼязку. 

Окрім цього на сайті є можливість залишити звернення до сільського голови, а також, після реєстрації, створити електронну петицію. На жаль, на момент проведення моніторингу, на сайті не було зареєстровано жодної петиції або звернення.

В розділі “Доступ до публічної інформації” є переадресація на сайт Верховної Ради на форму для подання запиту на отримання публічної інформації. Однак ця форма втратила чинність у квітні 2020 року, а прикладу нової або індивідуальної форми на сайті Василівської сільської ради немає.

Переважна більшість контенту на сторінці у Фейсбуці – репости зі сторінок держустанов. Дуже мало місцевих новин, комунікація у коментарях з мешканцями громади відсутня, оскільки люди не проявляють ініціативу і не пишуть їх.

Городненська громада

У Городненської громади є сайт та сторінка у Фейсбуці. Очільник громади Микола Богоєв у Фейсбуці є, але сторінку використовує як особисту та не веде її, як посадовець.

Сайт ідентичний з Василівською громадою та розроблений за тим же самим шаблоном. Однак відмінності все ж є. Розділ “Контакти” також знаходиться на видному місці, у шапці сайту, але праворуч. Тут є вся необхідна інформація, а ще – форма для зворотного зв’язку. На сайті також є можливість зареєструватися і створити електронну петицію. Розділ “Звернення до посадовця” не клікабельний, тобто не працює.

Розділ “Доступ до публічної інформації” є, однак тут публікуються новини та розпорядження. Ні адреси для звернень, ні зразка запиту немає.

На сторінці у ФБ багато всеукраїнського контенту і мало локальних новин про життя громади. Через це сторінка виглядає порожньою, оскільки публікації збирають лише по декілька лайків. Місцевий контент збирає трішки більше реакцій, але його на сторінці замало. Комунікація з читачами відсутня, адже вони не проявляють інтерес до пабліку.

Криничненська громада

Криничненська громада представлена на офіційному сайті та у Фейсбуці. Тут публікується чимало локальних новин, є репости загальноукраїнських публікацій тощо. Пости збирають небагато реакцій та коментарів, однак прикладів комунікації з читачами під час моніторингу не було виявлено.

На сайті у розділі “контакти” є уся необхідна інформація, окрім контактного номера телефона сільської ради або голови. Але тут же є форма для зворотного зв’язку. 

Ситуація зі створенням електронної петиції така ж сама, як і у Городненської громади: після короткої реєстрації на сайті для користувача відкривається можливість створити електронну петицію. Розділ “Звернення до посадовця” також не клікабельний. Але на сайті у правому верхньому куті є Чатбот, який створений на платформі “Свої”. Завдяки йому можна залишити звернення через бот у вайбері або телеграмі. Розділ “Доступ до публічної інформації” на сайті Криничненської громади відсутній.

Активно свою сторінку у Фейсбуці веде очільник громади Степан Веліков. Він публікує виключно новини громади, корисні оголошення, а також репости з інших фб-спільнот, які публікували інформацію про громаду. Сторінка сільського голови є дуже активною, пости збирають сотні реакцій та коментарі. Однак звернень від читачів до Степана Лазаревича та відповідно комунікації не було виявлено.

Павлівська громада

Павлівська громада представлена в інтернеті сайтом та сторінкою у Фейсбуці. Сторінку у соцмережі сільський голова Олександр Романов не веде.

На сайті та у ФБ публікується контент як локальний, так і всеукраїнський. Є розпорядження, оголошення, але більшість публікацій – репости Болградської РВА. У коментарях люди не проявляють активність, тому комунікація відсутня.

В розділі “Контакти” є фізична адреса, графік роботи та електронна пошта. Тут також є можливість написати звернення натиснувши кнопку “Написати листа”. Однак жодного номера телефону немає. 

В меню є розділ “Доступ до публічної інформації”, однак він не інформативний. Зразку запиту, електронної пошти чи форми немає. Однак на головній сторінці розташований банер на чатбот, який створений на платформі “Свої”. Завдяки йому можна було б залишити звернення у вайбері або телеграмі, але він недоналаштований і кнопка “залишити е-звернення” відсутня.

На сайті у головному меню є можливість створити електронну петицію. Форма для її створення  дуже проста, умови для її публікації чітко прописані. На момент проведення моніторингу на сайті не було зареєстровано жодної петиції.

Теплицька громада

У Теплицької громади є свій сайт та сторінка у Фейсбуці. Сільський голова Іван Леонтьєв не є активним користувачем соцмереж.

Пресслужба сільської ради публікує багато новин з життя громади, постійно висвітлює діяльність сільради та розміщує корисні оголошення. В невеликій кількості є загальноукраїнський контент (репости зі сторінок держустанов тощо). 

На сайті розділ “Контакти” відсутній. Але цю інформацію можна знайти у “підвалі” головної сторінки. 

У розділі “Апарат сільської ради” є підрозділ “інтернет-звертання”. Тут кожний охочий може залишити лист до сільського голови, указавши лише свої контактні дані та імʼя й прізвище. Окрім цього в розділі “Доступ до публічної інформації” є індивідуальна форма запиту, а також порядок подання та розгляду запитів. Також до сайту підключений бот на платформі “Свої”, однак подати е-звернення є можливість тільки до ЦНАПу. Опція “подати е-звернення” до сільської ради – відсутня. Можливості створити електронну петицію на сайті також немає.

Кубейська громада

Кубейська громада в інтернеті представлена на сайті, а також у Фейсбуці. Тимчасово виконувач обовʼязків голови Кубейської сільської ради Микола Арабаджи у Фейсбуці є, але використовує свою сторінку виключно, як особисту. Профіль навіть закритий для усіх, кого немає у переліку друзів.

В інтернеті пресслужба сільської ради публікує переважно локальний контент, корисні оголошення, але репости/новини загальноукраїнського характеру також присутні.

В розділі “Контакти” присутня уся необхідна інформація. Тут також можна заповнити коротку форму та залишили електронне звернення. Цю саму форму можна знайти в розділі “Кабінет мешканця”. Окрім цього до сайту також підключений бот на платформі “Свої”, однак подати е-звернення є можливість тільки до ЦНАПу. Опція “подати е-звернення” до сільської ради – відсутня.

Розділ “Доступ до публічної інформації” на сайті також відсутній. Однак слід зауважити, що сайт співпрацює з платформою електронної демократії “EDEM”. Тому після короткої реєстрації у будь-якого мешканця громади зʼявляється можливість створити місцеву електронну петицію. На сайті Кубейської сільради розписаний детальний алгоритм, як це працює, але жодної петиції станом на сьогодні не зареєстровано.

Порівняльна таблиця

Громада Болградського районуПовнота заповнення розділу “Контакти”Можливість залишити електронне звернення | зворотній звʼязокМожливість створити електронну петиціюЗразок запиту на публічну інформаціюНаявність активних сторінок у соцмережахПрисутність голови громади в інтернеті, як посадовцяКомунікація у соцмережах
Болградська громадає уся необхідна інформаціяприсутнявідсутняприсутнійФейсбук, Інстаграмвідсутнійвідсутня
Арцизька громаданемає фізичної адресиприсутнявідсутняприсутнійФейсбук, Telegram-каналприсутнійприсутня
Тарутинська громадає уся необхідна інформаціявідсутнявідсутнявідсутнійФейсбук, Telegram- та Viber-каналиприсутнійприсутня
Бородинська громаданемає номера телефону, але є тел. довідниквідсутнявідсутнявідсутнійФейсбукприсутнійприсутня
Василівська громадає уся необхідна інформаціяприсутняприсутнявідсутнійФейсбуквідсутнійвідсутня
Городненська громадає уся необхідна інформаціяприсутняприсутнявідсутнійФейсбуквідсутнійвідсутня
Криничненська громаданемає номера телефонуприсутняприсутнявідсутнійФейсбукприсутнійвідсутня
Павлівська громаданемає номера телефонуприсутняприсутнявідсутнійФейсбуквідсутнійвідсутня
Теплицька громадає уся необхідна інформаціяприсутнявідсутняприсутнійФейсбуквідсутнійвідсутня
Кубейська громадає уся необхідна інформаціяприсутняприсутнявідсутнійФейсбуквідсутнійвідсутня
Поділитись
Зараз читають