Спільнота «Махала» продовжує виходити за межі соціальних мереж та зустрічатися офлайн. Після першої спільної прогулянки Болградом, яка об’єднала учасників навколо руху, спілкування та нових знайомств, команда видання організувала наступну зустріч — цього разу у форматі виїзної екскурсії та дегустації.
15 серпня учасники спільноти вирушили до виноробні Villa Tinta, що знаходиться в селі Оксамитне Болградського району, де на них чекали екскурсія виробництвом, знайомство з історією родини Тінтулових, вина, бессарабські закуски і можливість провести кілька годин у цікавій компанії.
Для учасників організували безкоштовний трансфер безпосередньо до Villa Tinta, тож усі могли не перейматися дорогою та просто насолоджуватися спільною поїздкою. Цього разу на зустріч зібралися 10 учасників спільноти.

На території виноробні відвідувачів зустріла українська маркетологиня, підприємниця та амбасадорка сімейної виноробні Villa Tinta Аліна Тінтулова, що стала екскурсоводом для гостей на цей вечір. Вона також є членом спільноти видання “Махала”.
Ще до початку екскурсії Аліна подбала про те, щоб гостям було комфортно. Учасників запросили всередину приміщення, де вони могли охолодитися водою або саморобною сангрією. А перед прогулянкою територією виноробні під палючим серпневим сонцем усім запропонували парасольки.

Під час знайомства Аліна розповіла не лише про роботу підприємства, а й про історію родини Тінтулових та створення виноробні.
Виноградарсько-виноробне господарство «Винхол Оксамитне» заснували у 1998 році в селі Оксамитне на території, де близько 120 років тому розташовувалося виноградне шато графа Давидова.
«Заснував нашу виноробню у 1998 році мій свекор Тінтулов Валерій Антонович. Це була людина з великої букви — науковець, аграрій, який вбачав велике майбутнє саме в українських сортах винограду, саме в українському виноробстві», — розповіла Аліна.
До повномасштабного вторгнення виноробня вже приймала туристів та проводила великі заходи. Однак війна внесла свої корективи у туристичну сферу, зокрема через географічні обмеження регіону.

«На початку нашої роботи як туристичної локації ми проводили події і на 200 гостей. Зрозуміло, що війна внесла свої корективи в туризм, враховуючи ще наші географічні обмеження, зокрема блок-пости. Але сьогодні ви — найбільша група гостей, які у нас були після повномасштабного вторгнення», — зазначила Аліна.
Під час екскурсії учасникам показали, як виноград проходить перші етапи переробки. Зокрема, продемонстрували механізм, який відділяє гребені від ягід. Далі учасники побували у виробничих приміщеннях та підвалах, побачили великі ємності для вина, систему охолодження, обладнання для виробництва та італійську лінію розливу, яка значною мірою працює автоматично.

Окремо гостям розказали про власну лабораторію. Оскільки підприємство є сертифікованим виробником, якість продукції контролюють на різних етапах виробництва.
А після виробничих приміщень учасники спустилися до підвалу, де вже відчувався характерний аромат вина. Запах одразу став приводом для жартів та розмов між учасниками, адже для когось цей аромат — спогад з дитинства.

Екскурсія не обмежилася виробничими приміщеннями. Учасників також вивели на дах підприємства, звідки відкрився краєвид на виноградники, поля та озеро Ялпуг. Саме тут можна було побачити масштаб території, на якій вирощують виноград для майбутнього вина.

Сьогодні власні виноградники підприємства займають близько 550 гектарів, а загальна площа становить майже 1000 га. Аліна також розповіла учасникам про особливості Бессарабії, її клімат, ґрунти та те, як ці природні умови впливають на виноградарство.

Підприємство також є частиною розвитку виноробної культури Бессарабії. У 2018 році «Винхол Оксамитне» разом з виноробами долини озера Ялпуг долучилося до створення географічних зазначень PDO Yalpuh для вин із сортів Одеський Чорний та Сухолиманський, а також однойменного PGI для вина з європейських сортів винограду.
Більше 15 років підприємство виробляло вина, які продавалися під марками інших відомих брендів. А з 2017 року виноробня почала виходити на український ринок уже з власними торговими марками.
Так з’явилася Villa Tinta — колекція сухих ординарних вин із місцевих та європейських сортів винограду. Також підприємство виробляє ігристі вина Tintarella, виготовлені за технологією Шарма, та напівсолодкі купажні вина Tinta.

Після екскурсії учасників запросили до дегустації. На столі чекали сім вин, які поступово подавали від легших до більш насичених. Гості куштували білі, рожеві та червоні вина, зокрема Сухолиманське, Піно Нуар, Мерло та інших.
До дегустації підготували й локальні бессарабські закуски — міліну, сарму, суджук тощо. Дегустація стала ще одним способом познайомитися з гастрономічними традиціями регіону.

Окрему увагу та розповідь приділяли усім винам, які були представлені на дегустації і місцевим сортам винограду. Зокрема, йшлося про Сухолиманський білий— сорт, спеціально виведений для умов Одеського регіону.
«Сухолиманське було виведене спеціально для Одеського регіону в інституті Таїрова під Одесою. Але живлення цих видів винограду відбувалося на березі озера Ялпуг. Важливо зазначити, як відбувалася ця селекційна робота. Жодного обладнання, тільки спонукання від радянської влади про те, що треба отримати результат, але жодних умов і забезпечення. Бували обставини, коли науковці вкладали своє життя, щоб отримати, досягнути, дослідити такі результати — вивести новий потужний сорт винограду, який буде давати гарний врожай та смак», — розповіла Аліна.
При цьому сама дегустація перетворилася на продовження розмови. Учасники ставили питання, цікавилися технологією виробництва, сортами винограду та особливостями місцевого виноробства. За словами присутніх, екскурсія виявилася саме таким форматом, у якому можна було не лише слухати, а й активно долучатися до розмови.

«Мене звати Марія, я народилася на території Бессарабії, але вперше побувала у Villa Tinta. Якщо чесно, мені дуже сподобалося. Хочу подякувати організаторам за цю зустріч. Найцікавішою була історія цього підприємства, адже це сімейний бізнес. Моя діяльність особисто теж пов’язана із сільським господарством, мені було цікаво дізнатися про сорти винограду, про технології. Вдячна родині Тінтулових за те, що вони зробили такий гарний куточок у серці Бессарабії», — розповіла одна з учасниць зустрічі.
Ще одна учасниця, Анастасія, також уперше побувала на підприємстві, де виробляють вина Villa Tinta.
«Я вперше відвідала підприємство, де виробляється продукція вина Villa Tinta. Я дуже вдячна Олесі та виданню “Махала” за те, що запросили мене на такий захід. Мені дуже сподобалося тут, я всім рекомендую», — поділилася дівчина.
Для команди «Махали» ця зустріч стала продовженням роботи над розвитком власної спільноти. Адже цього разу комьюніті отримало можливість разом виїхати за межі Болграда, побувати на місцевому підприємстві, дізнатися більше про виноробство та побачити Бессарабію з іншого боку.

«Наша екскурсія завершилася. Все пройшло чудово. Ми дуже вдячні Аліні Тінтуловій і всій їхній родині за такий теплий прийом. Дякуємо всім, хто завітав на нашу екскурсію. Долучайтеся до нашої спільноти. Ваша підтримка дуже важлива для нас, вона дозволяє нам залишатися незалежним виданням, піднімати важливі питання», — підсумувала менеджерка спільноти «Махала» Олеся Луніна.
Команда видання обіцяє не зупинятися та й надалі створювати можливості для живого спілкування учасників спільноти.