Інтернет-видання Бессарабії

10 тисяч кроків, нові знайомства та живе спілкування: як пройшла перша офлайн-прогулянка спільноти інтернет-видання «Махала»

27 Липня 2026 15:06
Ганна Ковальова
10 тисяч кроків, нові знайомства та живе спілкування: як пройшла перша офлайн-прогулянка спільноти інтернет-видання «Махала»

Спільнота Махали продовжує виходити за межі соціальних мереж та зустрічатися офлайн. Після перших заходів, присвячених підтримці родин загиблих військових, редакція вирішила створити ще один формат, який об’єднуватиме людей навколо спільних інтересів. Саме так народилася ідея, яка зібрала 15 учасників, щоб разом пройти майже 10 тисяч кроків вулицями Болграда.

Ця прогулянка стала значно більшим, ніж просто спільний маршрут містом. Її головною метою було створити простір, у якому люди могли б познайомитися, поспілкуватися, знайти однодумців і відчути себе частиною спільноти. Адже за екраном телефону чи в соціальних мережах це зробити складніше, ніж під час звичайної прогулянки. 

Ідея заходу народилася з розуміння того, що сьогодні багатьом людям не вистачає не лише фізичної активності, а й простого живого спілкування.

«Хотілося організувати такий захід, під час якого люди будуть просто спілкуватися, але водночас робитимуть щось корисне саме для себе. Через те, що більшість із нас веде достатньо сидячий спосіб життя — ми працюємо сидячи, їздимо за кермом, в автобусах, зустрічаємося в кав’ярнях. Інколи хтось ходить у спортзал, але це не замінює щоденної активності. Тому я вирішила поєднати дві важливі речі — турботу про фізичне й ментальне здоров’я та нетворкінг, спілкування з іншими людьми, знаходження однодумців», — розповідає менеджерка спільноти Олеся Луніна. 

У суботу, 25 липня, о 19:00 учасники зібралися біля редакції видання. Серед них були люди різного віку та професій. Вони вирушили маршрутом через центральну площу міста, повз Спасо-Преображенський собор, вулицею 25 Серпня до пляжу «Шпиль». Саме там зробили невелику зупинку — поспілкувалися, сфотографувалися та трохи перепочили перед дорогою назад. Після цього група повернулася до редакції тим самим маршрутом. 

Фото: Любов Данюкіна

Та головним у цій зустрічі був не маршрут і навіть не кількість кроків. Організатори свідомо не перетворювали прогулянку на спортивне змагання. Люди йшли у власному темпі, тому група постійно змінювалася: хтось пришвидшував крок, хтось відставав, і поруч щоразу опинялися нові співрозмовники.

«Хтось ішов швидше, хтось повільніше, тому люди поруч постійно змінювалися. Завдяки цьому всі мали можливість поспілкуватися між собою, познайомитися. Атмосфера була дуже добра. Ми багато говорили, сміялися, фотографувалися. Саме цього й хотілося», — говорить Олеся Луніна.

Дорога до «Шпиля» видалася легкою, а ось повертатися було вже трохи важче. Попереду чекав підйом угору, а дорогою ще й почав накрапати дощ. Проте навіть погода не змогла зіпсувати настрій учасникам. 

Фінальною частиною вечора став розіграш трьох сертифікатів на персональне тренування від тренерки Катерини Іванової та фітнес-клубу «Адреналін». Переможців визначали випадковим чином: перед початком прогулянки кожен учасник написав своє ім’я на папірці, а після повернення до редакції менеджерка спільноти Олеся навмання витягнула три з них. Сертифікати отримали лікарка Есміра, майстриня манікюру Тетяна та школярка Таїсія.

Зберегти спогади про цей вечір також допомогла фотографиня Любов Данюкіна, яка теж долучилася до прогулянки.

«Мене сюди привела подружка, хоча про цей захід я раніше бачила інформацію в інстаграмі “Махали”. Дуже круті емоції. Ми точно пройшли свої 10 тисяч кроків, зробили багато гарних кадрів, познайомилися з новими людьми. Мені дуже сподобалося. Усім раджу», — поділилася Любов.

Позитивні відгуки учасників лише підтвердили, що такий формат виявився потрібним. Саме тому ми вже плануємо зробити подібні зустрічі регулярними.

Поділитись
Зараз читають