Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В СЕЛІ КІЛІЙСЬКОЇ ГРОМАДИ ВУЛИЦЯМ ДАЛИ ІМ’Я ВІДОМИХ ГАГАУЗІВ

13 Грудня 2022 15:34
Тетяна Терзі
В СЕЛІ КІЛІЙСЬКОЇ ГРОМАДИ ВУЛИЦЯМ ДАЛИ ІМ’Я ВІДОМИХ ГАГАУЗІВ

В селі Новоселівка Кілійської громади вулиці тепер будуть носити ім’я відомих гагаузьких діячів. Про це повідомив в «Фейсбук» журналіст, історик, активіст Іван Капсамун.

Він повідомив, що в селі Новоселівка (Єнікьой), де проживають етнічні гагаузи та болгари, під час перейменувань вулиць в громаді врахували пропозиції громадськості.

Так,  вулиця Пушкіна перейменована на вулицю Каварнали Івана (уродженець села, відомий гагаузький художник);

вулиця Матросова перейменована на  вулицю Чакіра Михайла (загальновідомий гагаузький священнослужитель та просвітник, ініціатор друкарства гагаузькою мовою);

вулиця Гагаріна перейменована на вулицю Буджацьку.

Іван Капсамун зауважив, що це «перші позитивні новини і результат поїздок гагаузькими селами Буджака та постійної непублічної роботи». Але відмітив, що «з приводу назви села (повернення історичної назви Єнікьой), процес складнішій, є перепони, працюємо».

Він висловив подяку старості села Василю Чапкин та Кілійській громаді за прийняті рішення.

Нагадаємо, після широкомасштабної агресії росії проти України Іван Капсамун вийшов з ініціативою до Спілки гагаузів України в Києві, яку очолює  Василь Келіогло. Звернувся до Юрія Дімчогло, який очолює Асоціацію гагаузів України, щоб розпочати паралельно з державою процес перейменування і повернення старих історичних назв гагаузьким селам. 

Повністю інтерв’ю можна прочитати тут.

Зараз в рідному селі Івана – Виноградівці Болградської громади, йде процес обговорення перейменування села і вулиць.

Пропонується повернути селу Виноградівка історичної назви – Курчу або Куртчу. Також є пропозиція дати вулицям історичні назви або імена відомих односельців. Процес обговорення має закінчитися 2 січня 2023 року.

Тетяна Терзі

Поділитись
Зараз читають