Пошук

Уродженець Болградського району став чемпіоном Європи з вільної боротьби (Фото)

19 Квітня 2023 10:45
Ганна Ковальова

Уродженець Болградського району, 27-річний борець вільного стилю Василь Михайлов вперше став чемпіоном Європи та приніс першу золоту медаль збірній України. Найвищу нагороду він завоював на чемпіонаті в Хорватії, який проходить в місті Загреб 17-23 квітня.

Про це повідомили в пресслужбі відділення Національного олімпійського комітету (далі – НОК) України в Одеській області.

Василь виступав у ваговій категорії «до 79 кг». У фінальних змаганнях з рахунком 3:1 він переміг Георгіоса Кугіомцідіса із Греції – чемпіона Європи-2022 в цій категорії.

“За 40 секунд до завершення першого періоду Василь здійснив захоплення ноги і зумів «приземлити» суперника на килим. Після першого періоду – 2:1 на користь на одеського спортсмена. За 1.07 до закінчення сутички Василь в схожій ситуації набрав одне очко”, – повідомили в НОК.

Слід зазначити, що борець дуже гідно показав себе на чемпіонаті і на шляху до фіналу перемагав своїх суперників з великим відривом. Так, в 1/8 фіналу Василь достроково переміг Ахсарбека Гулаєва із Словаччини з рахунком 15:4, в чвертьфіналі був сильнішим за Хетіка Каболова із Сербії (перемога з рахунком 8:1), а у півфіналі Василь переміг бронзового призера молодіжного Євро-2023 Сабухі Амірсланова із Азербайджану з рахунком 5:2.

Спортивні успіхи Василя говорять про добру підготовку. Він тренується в Одеському фізкультурно-спортивному товаристві “Динамо” у Магомеда Магдієва та Руслана Умарова.

Нагадаємо, раніше найвищим досягненням Василя була бронза індивідуального кубка миру, завойована в 2020-му році, в цій же категорії.

В лютому 2023 року Василь Михайлов став переможцем рейтингового турніру «Ібрагім Мустафа», який проходив 24-26 лютого в єгипетській Александрії.