Українська мова – стала одним з опорів агресії, за останні місяці багато хто з російськомовних українців почав переходити на українську. Люди намагаються розмовляти й писати, але не завжди виходить гладко. Українська мова досить складно як фонетично так ї граматично. Щоб допомогти переходу, так би мовити, Уповноважений із захисту державної мови  Тарас Кремінь опублікував добірку цікавих сервісів для цього.

На сайті можна легко знайти добірку курсів та розмовних клубів для вивчення чи вдосконалення  української в різних областях країни (на жаль Одеської області там нема), також є перелік онлайн-занять, які започаткували різні заклади й організації. Цікаво що до питання підійшли з уявою: е й картки для вивчення, й онлайн конференції, розмовні клубі, ігри, відео, подкасти та багато чого ще. Дивиться тут.

Онлайн ресурси (наведемо декілька, в посиланні вище їх багато)

 “Український інститут розвитку освіти”

Курси української мови, розміщені у вільному доступі на освітній платформі Юнісеф для дошкільнят, молодших школярів та старшокласників.

Мовна майстерня “Слово на нОво”

Цікаві мовні історії для дітей та дорослих.

(участь передбачає благодійний внесок 300 грн., який піде на потреби ЗСУ). Заняття онлайн вівторок, четвер об 11.00 платформа Zoom. Понеділок, середа о 17.00, платформа Google Meet.

Більш детальна інформація та посилання на реєстрацію:

РЕЄСТРАЦІЯ

PIPL Lyceum – перший інноваційний приватний львівський ліцей

Безкоштовні уроки української мови для усіх бажаючих.

Мінікурс з української мови на SWEET.TV

Пізнавальні відео від філолога (участь безкоштовна).

Безкоштовні курси української мови – YouTube

Підвищення загального рівня володіння державною мовою громадянами України

Крім цього у популярній зараз соціальній мережі Тік-Ток є багато викладачів та знавців української мови, які допомагають опанувати ідіоми та наголоси у най більш складних випадках.

Тому, проводьте дозвілля з користю.

Декілька порад при вивченні мови від уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кремінь

  • спілкуйтеся українською з рідними, друзями та навіть незнайомцями;
  • оточіть себе українською всюди – читайте книги, дивіться фільми, слухайте музику;
  • спілкуйтеся з носіями української, щоб вивчати нові слова та практикувати вимову, читайте історії людей, яким це вже вдалося;
  • завжди говоріть українською в магазині, таксі, кав’ярні, вимагаючи дотримання вашого права на отримання інформації та послуг державною мовою;
  • увімкніть українську на всіх електронних пристроях та в налаштуваннях програм, дописуйте українською в соцмережах;
  • користуйтесь українськомовними версіями сайтів, шукайте українською в пошукових системах.

І ще порада від нашої редакції – не соромтесь говорити з помилками, саме практика допомагає опанувати будь яку мову, тим паче нашу любу українську.

«Я не хочу коверкать язык», – це просто відмовка та лінь. Як кажуть тернопільці: «Ті, хто перейшов з російської на українську та говорять з помилками – ви не смішні ви чудові!»

Підготував Серафим Савченко