У місті Болград за ініціативи журналістів газети «Дружба» та інтернет-видання «Махала» у рамках проєкту «Притулок для тварин в Болграді: від обговорення до дій» відбувся черговий “круглий” стіл зооволонтерів, на якому почався процес створення громадської організації. Присутні провели установчі збори й обрали керівні органи громадської організації.
Засідання волонтери почали з новини про те, що місто Ізмаїл виділило 2 мільйони гривень на рік на стерилізацію безпритульних тварин, тоді як в Болграді виділили суму навіть менше, ніж минулого року. Нагадаємо, минулого року на стерилізацію, вакцинацію та евтаназію з міського бюджету виділили 100 тисяч гривень.
Саме тому волонтери чекають відповідь від міської ради на їх лист, який вони написали минулого засідання аби з’ясувати, чи отримують вони допомогу від влади. Аби вирішити це питання міська рада буде розглядати пропозиції стосовно співпраці як з приватною ветеринарною лікаркою Крістіною Поляк, з якою волонтери безпосередньо і хочуть працювати, так і з державною ветеринарною лікарнею. Фінансування отримує той підрядник, який запропонує меншу суму. Але на велику підтримку від влади зооволонтери не розраховують. Тому створення громадської організації вкрай важливо.
Завдяки ГО можна буде отримувати додаткове фінансування, подаючи заявки на грантові проєкти, отримувати корми для тварин від більш великих зоозахисних організацій.
Зооволонтери домовились щопонеділка робити звіти по витрачених коштах, які на спеціальну картку донатять мешканці міста. Це не тільки сприятиме прозорості фінансових операцій, але й підвищить рівень довіри громади. Оскільки картка зареєстрована на ім’я ветеринарки Крістіни Поляк, то на зустрічі вона повідомила, що за весь період праці з безпритульними тваринами на її рахунок було переведено 15 тисяч 516 гривень. З цих коштів витрачено близько 7 тисяч, які пішли на медичні препарати, стерилізацію однієї кішки та двох собак, закупівлю чипів. Також зооволонтери планують придбати спеціальний апарат для проколювання собакам вух аби вішати на них чіпи, які будуть свідчити про те, що тварина стерилізована.
Перший крок для створення громадської організації – вибір її керівника. У зооволонтерів на момент зустрічі були дві кандидатури – це Софія Чебан, журналістка видання, яка вже має чималий досвід введення та заповнення документації для ГО та Тетяна Шкуренко – зооволонтерка, яка активно веде свою діяльність, транслюючи її в соцмережах. Голоси розійшлися, проте з невеликим відривом зооволонтери обрали керівницею ГО Тетяну Шкуренко, а Софія Чебан стала її заступницею.
«У мене великий досвід праці з безпритульними тваринами, наприклад близько трьох років я веду соціальні мережі, що посприяє успішному заснуванню громадської організації, бо під час реєстрації на них в першу чергу звертають увагу. Я дуже люблю тварин, тому готова взяти на себе таку відповідальність», – зазначила Тетяна.
Крім Тетяни Шкуренко і Софії Чебан засновниками організації і членами правління стали – Евеліна Балашова, Амелія Черскова та Карина Костенко. Для організації обрали символічну назву – «Лапка допомоги».
За допомогою редакції волонтери розпочали процес оформлення документів для офіційної реєстрації громадської організації. Створення громадської організації виведе роботу на новий рівень, поступово вирішуючи проблеми безпритульних тварин у Болграді. Адже найзаповітніша мрія кожного з зооволонтерів – це створити у місті притулок, який можна побудувати лише за допомогою додаткової фінансової підтримки.
Окрім цього, нагадаємо, під час “круглого столу” зооволонтерів з директором комунального підприємства “Горводоканал” Болградської міської ради Анатолієм Ільченком була досягнута усна домовленість про співпрацю ГО і КП на основі договірних зобов’язань сторін, взаємодопомоги і підтримки. Але зооволонтерам треба мати офіційний статус. І перший крок до цього вони зробили.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю районної газети «Дружба» і інтернет-видання «Махала» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу