Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Ренійський «Водоканал» має намір знову підвищити тарифи. Цього разу за воду та каналізацію

18 Лютого 2024 11:09
Микола Григораш
Ренійський «Водоканал» має намір знову підвищити тарифи. Цього разу за воду та каналізацію

Не встигли вщухнути пристрасті довкола підвищення ренійським «Водоканалом» із лютого тарифів на вивіз сміття, як підприємство знову «втішило» своїх абонентів. 16 лютого на офіційному сайті міської ради було опубліковано повідомлення про намір здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Причому вже зовсім скоро – з 1 березня.

Наскільки зростуть тарифи та чому?

Останній раз тарифи на воду та каналізацію у Рені змінювалися рівно рік тому. З 1 березня 2023 р. діють такі тарифи: водопостачання – 27 грн за 1 м3, водовідведення – 34 грн за 1 м3. Проте тут варто зазначити, що відповідно до рішення міськради місцеві жителі за обидві послуги платили за тарифом 27 грн за кубометр – різниця в оплаті за каналізацію погашалася КП «Водоканал» із коштів міського бюджету.

Які планові тарифи підприємство має намір запровадити з 1 березня? За послуги із централізованого водопостачання – 35,58 грн/м3, за послуги із централізованого водовідведення – 36,63 грн/м3. Збільшення тарифів відбудеться, відповідно, на 8,58 та 2,63 гривні, у відсотках – на 32% та 8%.

Чим «Водоканал» доводить свій намір змінити тарифи? Необхідністю, цитуємо, «привести їх до економічно обґрунтованого рівня, що забезпечить беззбиткову діяльність підприємства, дозволить забезпечити стабільну роботу централізованих систем водопостачання та водовідведення міста. Крім того, здійснювати своєчасні розрахунки за електроенергію та інші необхідні матеріали, своєчасну оплату податків та зборів, виплату заробітної плати, встановленої відповідно до законодавчих норм та гарантій, виконувати інші платежі за договірними зобов’язаннями».

Крім того, у повідомленні наведено основні фактори, що вплинули на зростання фактичної собівартості послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення: коливання тарифу на електроенергію, що призвели до збільшення витрат підприємства за спожиту електроенергію; збільшення прожиткового мінімуму громадян та мінімальної заробітної плати; збільшення витрат на матеріали для проведення поточних ремонтів у зв’язку з високим ступенем зносу основних фондів та зростання цін на пально-мастильні матеріали, запчастини та спецодяг; збільшення витрат послуги сторонніх організацій.

Очікувана реакція абонентів: обурення!

Ренійці в соцмережах не приховують своїх емоцій щодо підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, залишаючи обурені коментарі. Ось лише деякі з них.

«Водоканал», а ви самі бачите, що людям надаєте за ці космічні гроші? Жахлива вода, постійно тече іржава вода! Не було й дня, щоби текла чиста!», – написала Ольга Шевель.

«Куди ще? У нас найдорожча вода. І не треба розповідати, що собівартість води залежить від населення!», – обурилася Анжеліка Тарабанчук.

«А чого так мало? Давайте вже по 50! Чи ні, по 100. Мінімалку підняли на 12%? То влупіть 120% на все!», – не приховує сарказму Кристина Соколова.

«Це вже знущання», – лаконічно відреагувала Олена Павел.

«У Рені тарифи вищі, ніж в Одесі чи Києві», – так само лаконічно констатувала Галина Полтавська.

«Такими темпами скоро введуть і плату за куб повітря, що вдихається! Обурюватися марно! Щодо сміття скільки було дебатів і результату? Усі платять, як милі. Ще й дякуємо, що платимо за мешканців, а не за прописаних! Нікого не турбують ні пенсії людей, ні скромні зарплати, ні те, що ціна продовольчого кошика злетіла!.. Хочеш користуватися благами цивілізації – плати! А що в тебе залишиться після проплат і як ти виживатимеш – це твої проблеми!», – поділилася своїми міркуваннями Поліна Бойко.

«У ренійській воді дещо в одному, тому й підвищують», – іронічно зауважила Клавдія Бєлова, супроводивши свій коментар знімком іржавої води, що тече з крана (ми його публікуємо).

Тарифи зміняться і для сільських абонентів

Аналогічні повідомлення про намір змінити тарифи на послуги з централізованого водопостачання на 2024 рік опублікували на сайті Ренійської міської ради та комунальні підприємства, які надають їх у селах громади.

Так, КП «Успіх» (с. Новосільське) пропонує плановий тариф 38,64 грн/м3 (чинний 41,00 грн), КП «Комунальник» (с. Котловина) – 26,00 грн/м3 (чинний 22,00 грн), КП «Джерело» (с. Орлівка) – 39,44 грн/м3 (чинний 33,00 грн), КП «Ізвур-Карагач» (с. Нагірне) – 27,12 грн/м3 (чинний 25,00 грн), КП «Вікторія» (с. Лиманське) – 26,00 грн/м3 (чинний 25,00 грн).

Нагадаємо, що ренійці були обурені наміром «Водоканалу» підвищити тарифи за вивіз сміття і пішли до міського голови, проте обурення не допомогли – тарифи все ж таки підвищили.

Раніше ми повідомляли, що ренійський «Водоканал» запровадив плату за абонентське обслуговування всіх споживачів, незалежно від того, проживають вони у багатоповерхових будинках чи приватному секторі.

Поділитись
Зараз читають