Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Міс світу з Кам’янського Арцизької громади: 20 років потому

31 Грудня 2023 14:55
Оксана Чумак
Міс світу з Кам’янського Арцизької громади: 20 років потому

В далекому 2003 році, в Чехії, уродженка села Кам’янське Арцизької громади Галина Бройко представляла Україну в конкурсі краси для дівчат з вадами слуху. Подробиці участі в конкурсі та як склалося життя Міс світу після конкурсу, дізнавалося інтернет-видання «Махала».   

Галина народилася в звичайній сільській родині Ольги та Юрія Бройко. Вона найстарша дитина в сім’ї, має молодших за неї сестер Олену та Антоніну. Вади слуху в Галини були виявлені ще в ранньому дитинстві. Коли дівчинці виповнилося 5 років, родині довелося прийняти важливе рішення – відправити її на навчання до спеціалізованої школи-інтернат в м. Болград. Під час навчання в інтернаті в Галини відкрилися лідерські здібності  і різнобічні таланти. Дівчина була завжди активною: приймала участь в різноманітних заходах, займалася хореографією та гімнастикою, виступала на концертах, брала участь у виставах. В інтернаті Галя показувала гарні результати у спорті, вона не одноразово брала участь в обласних та міських змаганнях зі стрибків, де виборювала призові місця. Фотографія Галини ніколи не сходила з дошки пошани, вона була гордістю інтернату.

За допомогою новітніх освітніх методик та технічних засобів, які застосовували спеціалісти інтернату під час навчання, Галина, хоч і погано, але навчилася говорити. Досі спілкування дається їй край важко, але вона робить зусилля і продовжує вдосконалювати свою вимову.

Після 9 класу настав час вибору майбутньої професії. Вибір навчальних закладів, які на той момент були готові приймати  на навчання інклюзивних дітей, був невеликим. Так, Галина вступила до Херсонського медичного училища на зубного техніка. В училищі вона також була старанною студенткою, яка показувала високий рівень навчальних досягнень. Окрім цього, дівчина почала відвідувати Херсонський будинок культури для людей з вадами слуху.

Участь у конкурсі «Міс світу»

В 2003 році Галині Бройко випала можливість представляти Україну у конкурсі «Міс світу» для дівчат з вадами слуху у Чехії. Участі у цьому конкурсі передували конкурс краси у місті Херсон та Всеукраїнський конкурс краси, в яких Галина стала переможницею.

Участь у конкурсі «Міс світу» дівчині видалася досить складною. Всі конкурсантки були сильними, тому складали Галині гідну конкуренцію. До того ж виявилося, що не у всіх конкурсанток було таке глибоке ураження слуху, як у Галини.

На конкурсі дівчина представила запальний національний танок при тому, що вона зовсім не чула музики. Цим танцем Галина покорила серця усіх присутніх в залі.

Директорка Херсонського будинку культури для людей з вадами слуху Наталя Передрій, яка супроводжувала дівчину на конкурсі, розраховувала максимум на «Міс глядацьких симпатій». Коли оголосили, що китаянка зайняла третє, росіянка – друге, а Галина перше місце, Наталя не могла в це повірити.

В якості винагороди Галині вручили чек на 500 доларів, корону переможниці, мотоцикл та безліч інших подарунків.

Життя після конкурсу

Ще до участі у конкурсі Галина отримала пропозицію руки і серця від 29-річного Олександра з Одеси, який теж мав вади слуху. Але новий для дівчини статус «Міс світу» все змінив. Чеське модельне агентство запропонувало їй заключити контракт. Перед Галиною стояв вибір: вийти заміж чи продовжити йти по модельній стежині. Перемогло кохання! Галина та Олександр одружилися. З Олександром дівчина була знайома ще зі шкільних років, у той час він був капітаном футбольної команди. Якось пара познайомилась під час спортивних змагань в Одесі і відтоді більше не розлучалася.

Через 6 років подружнього життя в сім’ї Галі та Олександра з’явилася дівчинка, а ще через тринадцять років в них народився син. Перед народженням першої дитини Галина деякий час працювала зубним техніком за спеціальністю, але завжди мріяла повернутися в спорт.

Останні 5 років Галина професійно займається спортом – спортивною стрільбою. За цей час вона вже не одноразово приймала участь у міжнародних змаганнях у Франції, Польщі, Німеччині.

В кінці листопада у німецькому місті Пойнг завершився черговий чемпіонат в якому Галина виборола срібну медаль для України. Надалі вона прагне вдосконалювати свою майстерність у спорті так як її мрія – це участь в олімпійських іграх.

«Гарна підготовка – високий результат! З 26 листопада по 02 грудня у місті Пойнг (Німеччина) розпочався чемпіонат Європи зі стрільби кульової серед спортсменів з порушенням слуху. Збірна команда у повному складі бере участь у змаганнях. До складу збірної команди України увійшла спортсменка одеського РЦ «Інваспорт» МСУ зі стрільби кульової – Мосіна Галина. 28 листопада, на другий день змагань, Мосіна Галина у фіналі вправи «пневматичний пістолет», 10 м. індивідуальні постріли (жінки) змогла здобути для збірної команди  України СРІБНУ нагороду. Завдяки систематичним тренуванням, наполегливості, сміливості, силі волі, міцному характеру Галина змогла показати гарний результат на чемпіонаті Європи. «Я перш за все вдячна своєму особистому тренеру – Дондікову В. В., який зараз служить у ЗСУ, та тренеру, яка завжди поруч, підтримує, показує, дає корисні поради, яка хвилюється за кожного спортсмена та радіє всім їх успіхам – Виноградовій І. І. ДЯКУЮ ВАМ! », – читаємо в публікації, якою поділилася Галина на своїй сторінці у Фейсбук.

Родина, близькі та друзі, жителі рідного Галині села Кам’янське радіють її успіхам. Всі вони зичать їй кар’єрного зростання, здійснення мрій та сподіваються, що незабаром зможуть побачити Галину на олімпійській арені! 

Дякуємо за допомогу в зборі матеріалів для написання статті матері Галини Бройко (Мосіной) – Бройко Ользі.             

Поділитись
Зараз читають