Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Дві адреси на два мільйони: в Ізмаїльській міськраді роз’яснили закупівлю дорожніх робіт

21 Березня 2024 16:10
Альона Колеснік
Дві адреси на два мільйони: в Ізмаїльській міськраді роз’яснили закупівлю дорожніх робіт

На початку цього місяця на торговому майданчику Prozorro було опубліковано закупівлю «Поточний ремонт (проїзд між Болградським шосе та вул. Судноремонтників на ділянці дороги по Болградському шосе, 12-12а (напрямок руху до портових потужностей та перевалочних пунктів)) у м. Ізмаїлі» вартістю 1,95 млн грн.

У тих, хто відстежує тендери та закупівлі щодо Ізмаїла, виникло багато питань. Якщо йдеться лише про два адресні номери, за рахунок чого виросла космічна вартість? Згідно з тендером «Поточний ремонт (по Болградському шосе від в’їзду до м. Ізмаїла до вул. Осіння (дорога до портових потужностей)) у м. Ізмаїлі», також опублікованому на майданчику Prozorro, на Болградському шосе передбачено ремонтні роботи на 13,83 млн грн, і, за логікою речей, зазначені дві адреси мають увійти до цієї ділянки. Навіщо ж тоді потрібно було для них робити окрему закупівлю? І чому договір із підрядником укладався напряму – без електронної системи?

За роз’ясненнями журналіст інтернет-видання «Махала» звернулася до заступниці міського голови Катерини Татаринцевої. Щоб детально розібратися в питанні, Катерина Валеріївна запропонувала виїхати безпосередньо на об’єкт.

Після прибуття на місце все стало зрозумілим. Виявляється, Болградське шосе, 12 та 12-а – це «апендицит», що відгалужується від Болградського шосе і простягається до вулиці Судноремонтників. Протяжність цього відрізка складає 352 метри.

Для розуміння необхідності закупівлі послуг з ремонту цієї ділянки треба спочатку розглянути вищезгаданий тендер на 13,83 млн грн. Він проводиться в рамках аварійно-відновних робіт та включає в себе ремонт вулиці Болградське шосе, починаючи від стели при в’їзді в Ізмаїл і закінчуючи перетином з вулицею Осінньою. Ця дорога зазнає великих навантажень від потоку багатотонників.

«Хотілося б, щоб городяни розуміли, що у воєнний час через рух великовантажного транспорту вулиці нашого міста за своїм функціоналом мають таке ж навантаження як магістралі», – зазначає Катерина Татаринцева.

Відрізок від в’їзної стели до вулиці Осінньої відремонтують, дорожнє полотно вкриють асфальтом. А ось ділянку на перетині вулиць Болградське шосе та Судноремонтників будуть бетонувати. Ці роботи займуть багато часу, але після їх завершення знадобиться ще близько трьох тижнів для того, щоб бетон відстоявся.

Раніше потік великовантажівок, що прямував на вулицю Судноремонтників до підприємств, проїжджав через це перехрестя. А оскільки рух на ньому на якийсь час треба перекрити, виникла потреба в дорозі, якою машини могли б проїжджати на вулицю Судноремонтників. Нею і став відрізок, про який йшлося вище – Болградське шосе, 12 та 12-а.

«Це тимчасова дорога, вона працюватиме в той період, доки вестимуться роботи на перехресті. Склалася ситуація, що треба було дати дорогу транспорту, що їде на підприємства. Потік там великий», – каже Катерина Татаринцева.

Відрізок, про який йдеться, ніколи не бачив покриття, його поверхня була в траншеях і ямах, забруднена сміттям, у тому числі і будівельним.

Підряднику довелося вивозити ґрунт та сміття, розбирати щебеневе покриття, розробляти ґрунт у траншеях та котлованах, облаштовувати основи та покриття піщано-гравійними сумішами. В роботі були задіяні трактор, екскаватор, бульдозер, автогрейдер, катки причіпний та самохідний, поливально-мийна машина. А ось асфальтування закупівлею не передбачалося.

«Оскільки цю дорогу ми робили як тимчасовий об’їзд, то асфальтувати її не було сенсу. Тут здійснювалася розробка ґрунту – це зчісування горбів, вибірка технікою будівельних матеріалів, сміття. Потім уже грейдером все це вирівнювалося. Загальна площа робіт становила 2464 кв. м», – розповідає Катерина Валеріївна.

Прямий договір з підрядником, у ролі якого виступило ТОВ «Євродор», заступниця міського голови пояснила так: «Нам треба було розпочинати роботи на Болградському шосе та перехресті, але насамперед потрібно було вирішити питання з проїздом транспорту до підприємств. Оскільки це була нагальна потреба, і вона змушувала нас вирішувати питання швидко, ми уклали договір із підрядником напряму. Законодавством це передбачено. З моменту підписання договору підрядник мав відразу розпочати виконання робіт. Вони впоралися за короткий термін – за декілька днів».

Співрозмовниця також повідомила, що найближчим часом ремонтуватиметься і вулиця Судноремонтників. «Справа в тому, що цією вулицею пролягає зливова каналізація. Машини вже її продавили», – пояснила вона.

Поділитись
Зараз читають