Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Хом’яки у Тарутинському степу готові до нового життя на волі

05 Листопада 2023 11:01
Ганна Ковальова
Хом’яки у Тарутинському степу готові до нового життя на волі

Екологи перевірили, як почуваються хом’яки, що нещодавно оселилися в Тарутинському степу. Вони добре адаптувалися до нової домівки та готові до життя на волі.

Про це екологи повідомили на своїй сторінці в Фейсбуці Rewilding Ukraine.

“Нещодавно фахівці нашої команди разом з експертом Київського зоологічного парку загальнодержавного значення Михайлом Русіним перевірили, як почуваються хом’яки, що нещодавно оселилися в Тарутинському степу. За допомогою спеціальних пасток, які не шкодять тваринам, декількох хом’яків відловили, щоб оцінити їх стан здоров’я та розселення окремих особин по норах та сховищах в межах вольєра”, — йдеться у повідомленні.

Під час дослідження спеціалісти встановили, що тварини добре адаптуються до нової домівки. Екологи кажуть, що після зимівлі їх можна буде випустити на волю з вольєра, який зараз захищає хом’яків від хижаків та надає їм можливість звикнути до нових умов. 

Відзначимо, групу з 15 хом’яків, серед яких вісім самок і сім самців, випустили на волю тут у вересні поточного року. Це вже другий випуск програми реінтродукції цих тварин. Наприкінці минулого року відбувся перший пробний випуск родини з трьох хом’яків.

Нагадаємо, в Одеській області найближчим часом планують створити новий природний парк. Наразі відомо, що “Буджацькі степи” будуть розташовані у Болградському районі на площі 9,7 тисячі гектарів.

Поділитись
Зараз читають