Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

На півдні Одещини з’явиться національний природний парк площею майже 10 тисяч гектарів

03 Листопада 2023 13:52
Тетяна Терзі
На півдні Одещини з’явиться національний природний парк площею майже 10 тисяч гектарів

В Одеській області планують створити національний природний парк «Буджацькі степи» площею 9,7 тисяч гектарів.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла директорка департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохина.

Територія, яка пропонується для створення національного парку, є унікальною для степової зони України, де зберігся суцільний масив плакорних цілинних степів на великій площі. Ці землі відзначаються значним флористичним та фауністичним різноманіттям, а також мозаїкою рослинних угруповань і ландшафтів, притаманним степовій зоні Українського Причорномор’я”, – зазначила Ірина Шатохина.

До складу парку разом із степовими та лісовими ділянками пропонується включити чотири існуючих заповідних об’єктів: Староманзирського ботанічного заказника загальнодержавного значення та трьох ландшафтних заказників місцевого значення: Тарутинський степ, Діброва Могилевська та Діброва Манзирська. 

Національний природний парк створять на території Бородінської селищної ради Болградського району.

«Крок за кроком продовжуємо розбудову Бородінської громади. На фінішній прямій створення НПП «Буджацьки степи», слідуючий останній етап – це погодження проекту відповідного Указу Президента в Кабінеті Міністрів Украіни», – повідомив про наступні кроки Бородинський селищний голова Іван Кюссе.

Нагадаємо, у червні 2023 року  на базі центру етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку Фрумушика-Нова, який знаходиться на території Бородінської громади, відбувся круглий стіл на тему «Формування територій природно-заповідного фонду починається з територіальних громад».

Представники Болградського району, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА, наукових та громадських організацій визначили подальші кроки щодо створення національного природного парку «Буджацькі степи» на території Бородінської громади. 

Поділитись
Зараз читають