Часи, коли не було телефонів та інтернету, молодому поколінню важко собі уявити; вони можуть дізнатися про них лише від своїх батьків, дідусів чи бабусь. Прожити дитинство без телефонів, проводячи майже весь свій вільний час на вулиці, граючи в різноманітні ігри, — це звучить дуже цікаво. Журналісти інтернет-видання “Махала” поспілкувалися з Федором Стояновим, жителем села Голиця Василівської громади, і дізналися про деталі старовинної бессарабської гри “Телче”.
“Гра “Телче” дуже проста, але коли ми починали в неї грати, час минав дуже швидко, і ми не помічали, як він пролітав,” — каже пан Федір.
Гравець кидає на стіл 12 паличок різної форми, кожна з яких має свої бали. Завдання гравця — зібрати зі столу якомога більше паличок. Але є одна умова: паличка, яку гравець хоче забрати, не повинна торкатися або рухати інші палички.
“Ми грали в цю гру восени, коли на вулиці ще не тепло, але вже й не холодно, а роботи було небагато. Наприклад, крива паличка рахується як 75 балів, паличка у формі букви “Г” приносить гравцеві 50 балів, а прості — по 10 балів. Загальна сума всіх паличок — 400 балів,” — розповідає Федір Стоянов.
Більше про цю гру дивіться у відео.
Вам також буде цікаво:
▪️«Махала» дізналася про старовинні ігри Бессарабії (Відео)
▪️Забуті ігри Бессарабії: старовинна болгарська гра “Курам” (Відео)
▪️Бессарабська гра «Ашик» – елемент нематеріальної культурної спадщини України