Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Українцям, чиї автомобілі було пошкоджено внаслідок збройної агресії Росії, можуть виплатити компенсації: законопроєкт 

07 Квітня 2024 11:13
Олександра Сергєєва
Українцям, чиї автомобілі було пошкоджено внаслідок збройної агресії Росії, можуть виплатити компенсації: законопроєкт 

На розгляд комітету Верховної Ради передано законопроєкт №11147  “Про компенсацію за пошкодження та знищення автомобільних транспортних засобів внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України”. Про це повідомляє “Махала”. 

Проєктом Закону пропонується запровадити надання компенсації за пошкоджені та знищені автомобільні транспортні засоби фізичним/юридичним особам та їхнім спадкоємцям/правонаступникам. 

Для реалізації цього проєкту у територіальних громадах будуть створені спеціальні комісії, які будуть розглядати заяви від позивачів, консультувати їх щодо переліку документів, які необхідні для подачі заяви, оцінювати розмір компенсації та приймати рішення. 

Проєкт Закону чітко прописує механізм подачі заяви. Щоб отримати компенсацію за пошкоджений транспортний засіб необхідно:

  • подати заяву на відшкодування;
  • додати до заяви копію документа, що підтверджує право власності на пошкоджений/знищений автомобільний транспортний засіб;
  • додати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) автомобільного транспортного засобу до/після пошкодження/знищення (за наявності);
  • завірити усі документи електронним підписом.

У разі, якщо документи на право власності були знищені або загублені, необхідно додатково подати заяву на їх відновлення. 

Заяву можна подати як у паперовій формі – через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса, так і в електронному вигляді – засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

За відсутністю підстав чи нестачі документів комісія може призупинити розгляд заяви, проте вона має повідомити про це позивача та надати детальну інформацію про те, як відновити розгляд позову. 

Компенсація за пошкоджений/знищений автомобіль надаватиметься шляхом надання  перерахування коштів на поточний рахунок отримувача компенсації. 

Розмір компенсації визначається щодо кожного отримувача компенсації та кожного транспортного засобу окремо, виходячи з підсумку експертної оцінки.

Компенсація надаватиметься усім верстам населення, проте деякі заяви розглядатимуться першочергово. Так, пріоритетне право на отримання компенсації матимуть:

  • учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації;
  • багатодітні сім’ї;
  • особи з інвалідністю I та II груп.

Джерелами фінансування компенсації за пошкоджені/знищені автомобільні транспортні засоби будуть:

  1. Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації;
  2. міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;
  3. репарації або інші стягнення з Російської Федерації;
  4. інші джерела, не заборонені законодавством України.

При цьому, органи місцевого самоврядування можуть затверджувати місцеві програми та створювати фонди з метою надання компенсації за пошкоджені/знищені автомобільні транспортні засоби.

Чи підтримують цей законопроєкт депутати Верховної ради дізнаємося згодом. Інтернет-видання “Махала” відстежуватиме це питання.

Поділитись
Зараз читають