Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Рік назад на війні загинув уродженець Болграда Віктор Оцерклевич

06 Квітня 2023 16:20
Ганна Ковальова
Рік назад на війні загинув уродженець Болграда Віктор Оцерклевич

Шостого квітня 2022 року під час виконання бойового завдання в Луганській області обірвалось життя уродженця міста Болград – Віктора Оцерклевича. Він посмертно нагороджений орденом “Золота зірка” та званням Герой України.

Болград памʼятає свого Героя. В річницю загибелі до меморіальної дошки, яка розташована на будівлі рідного навчального закладу, містяни та члени ГО «Болградська районна спілка ветеранів АТО» поклали квіти.

Давайте разом пригадаємо яким був капітан Оцерклевич.

  • Віктор народився та виріс в Болграді, закінчив  Болградську школу №3. Після закінчення школи Віктор чітко знав, що стане військовим і не зрадив своєї мрії.
  • Після закінчення школи хлопець вирішив піти на термінову службу. За півтора року від рядового дослужився до старшини, що буває досить рідко. На цьому наголосило керівництво прикордонних військ, коли приймало документи Віктора Оцерклевича для його зарахування на службу. Адже після армії він служив в прикордонному загоні поблизу Болграда.
  • У свої 22 роки Віктор познайомився зі своєю дружиною Ольгою.  На той момент служба у прикордонниках добігала кінця, і Оцерклевич пішов із війська. З молодою дружиною Віктор переїхав до її рідного міста – Кривого Рогу. 
  • В індустріальному місті Віктор влаштувався на шахту «Батьківщина» Криворізького залізорудного комбінату. Й працював там допоки не почалася війна.
  • У 2015 році Віктора мобілізували. Рік він провів у гарячих точках на Донеччині у складі 93-ї бригади. 
  • Після демобілізації Віктор остаточно вирішив повернутися в армію. Звільнився з комбінату і у 2016-му він опинився у 54-й окремій механізованій бригаді, яка на той час утримувала Світлодарську дугу, яка була найгарячішою точкою на фронті на той момент.
  • Позивний «Крєпиш» Віктор отримав за свою кремезну статуру та залізний характер.
  • Всі роки Віктор разом з підрозділом знаходився на фронті.
  • Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну заступник командира батальйону 17-ї танкової бригади капітан Віктор Оцерклевич захищав Луганську область, де 6 квітня 2022 року поблизу селища Новотошківське зустрів свій останній бій.

12 квітня 2022 року Президент України Володимир Зеленський надав Віктору Оцерклевичу звання «Герой України» (посмертно). Його біографія та послужний список внесені до вільної інтернет-енциклопедії «Вікіпедія».

Інтернет-видання “Махала” також неодноразово писало про видатного земляка.

Своїми спогадами про сина з нами ділилася мати Віктора Віра Оцерклевич.

Також своїми спогадами ділилися його бойові побратими.

Болград шанує своїх Героїв. На честь капітана Оцерклевича на будівлі школи, де він навчався, встановлено меморіальну дошку.

За ініціативи громадської організації «Болградська районна спілка ветеранів АТО», до міської ради був поданий проєкт рішення згідно з яким вулиця 25 Чапаєвської дивізії в Болграді перейменована на честь Героя України Віктора Оцерклевича.

Через те, що Віктор тривалий час жив і працював в Кривому розі, в цьому місті теж з’явилася вулиця на його честь. Відповідне рішення мешканці Кривого Рогу прийняли навіть раніше, ніж болградці.

Серафим Савченко

Поділитись
Зараз читають