Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні встановили спеціальний прикордонний режим: що це означає

В Україні встановили спеціальний прикордонний режим: що це означає

Набрали чинності зміни, введені Кабміном у постанову «Про прикордонний режим», згідно з якими для перебування у прикордонній смузі завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону тепер необхідно мати дозвіл органу ДПСУ. Про це повідомила Болградська районна державна адміністрація.

Зокрема, порядок передбачає видачу дозволів на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу органами Державної прикордонної служби України, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

Кому спецдозвіл не потрібен:

  • особам, які в’їжджають до прикордонної смуги з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги.

А ось для проведення будівництва, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічного вивчення, дорожніх та інших досліджень, авіаційних, гідротехнічних, землевпорядних, меліоративних і водолазних роботів, а ще для відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичних подорожей, стрибків з парашутів та іншої діяльності, зазначеної у Положенні про прикордонний режим, дозвіл все ж знадобиться.

Зазначається, що не вся місцевість підпадає під поняття прикордонної смуги. Наприклад громадські місця відпочинку та населені пункти до неї не відносяться, тож дозвіл отримувати не потрібно. 

Процедура отримання дозволу:

Орган Державної прикордонної служби не пізніше десяти робочих днів з дня надходження звернення про надання дозволу та документів, що додаються до нього, приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.

Форму рішення про надання/відмову в наданні або визнання дозволу недійсним встановить Міністерство внутрішніх справ.

Про прийняте рішення орган Державної прикордонної служби не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, який зазначено у зверненні.

Поділитись
Зараз читають