Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Режисерка з Болградського району презентувала у Болгарії фільм про війну в Україні 

25 Лютого 2024 15:05
Олександра Сергєєва
Режисерка з Болградського району презентувала у Болгарії фільм про війну в Україні 

Вчора, 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення, в Софії відбулася прем’єра фільму „Писма от Войната. Писмо 1 – Пулсът на Украйна“ (“Листи з війни. Лист 1 – Пульс України”). Своїми враженнями від прем’єри режисерка Тетяна Станєва поділилася на своїй сторінці у Facebook. 

Фільм розповідає про сучасну російсько-українську війну і роль бессарабських болгарів в ній.

Подивитися фільм зібралося дуже багато людей – зала була переповнена. Окрім місцевих мешканців та гостей з Бессарабії, прем’єру відвідали багато офіційних та шанованих гостей, таких як міністр оборони, депутати, політики, громадські та культурні діячі, дипломати, генерали, військові та бізнесмени. Не вистачало лише президента, який з поважних причин не зміг відвідати захід. 

Після перегляду усі присутні залишилися під враженням – фільм вийшов дуже потужний, глядачі плакали під час перегляду. 

“Почула і прочитала багато добрих відгуків про фільм, лише з одним зауваженням, що він короткий. Однак я планую створювати продовження, якщо вистачить підтримки”, – зазначила Тетяна Станєва. 

Під час усього заходу премʼєру документального фільму супроводжувала фотовиставка відомого в Бессарабії фотографа Олександра Барона під назвою: “Війна та життя”. Ці кадри – результат дворічної роботи фотографа, який став військовим журналістом та постійно документує російські воєнні злочини проти українців.

Ну і яка ж прем’єра фільму про війну без допомоги Україні: перед заходом відбувся благодійний ярмарок, усі експонати якого були розпродані ще до початку фільму. Загалом вдалося зібрати 1595 левів (майже 33800 грн), які передадуть бійцям 88 батальйону морської піхоти.

Окремо команда режисерки розіграла прапор одного з героїв фільму Георгія, який є корінним болгарином та несе службу у складі 124-ї бригади ТРО Херсона. На ньому – особистий підпис Георгія та його побратимів. Його вдалося продати за 1850 левів (39200 грн).

Поділитись
Зараз читають