Інтернет-видання Бессарабії

Військові звернулися до Президента, аби він надав звання Героя України загиблому воїну з Болградського району Івану Сайтарли

05 Квітня 2025 17:30
Ганна Ковальова
Військові звернулися до Президента, аби він надав звання Героя України загиблому воїну з Болградського району Івану Сайтарли

Побратими загиблого воїна з села Владичень Болградської громади Івана Сайтарли створили на сайті електронних петицій звернення до Президента України Володимира Зеленського, аби Івану надали звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала” з посиланням на текст петиції.

Побратим молодшого сержанта Сайтарли Денис Гусак розповів про ключові епізоди військової служби Івана, запевнивши, що він заслуговує найвищої в країні нагороди.

“У період з 2015 по 2017 роки Іван безпосередньо брав участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей у складі військової частини А1594. Завдяки своєму бойовому досвіду, високому професіоналізму та рішучості, Іван Іванович здобув беззаперечний авторитет серед побратимів і активно передавав знання молодшим військовослужбовцям”, – розповів автор петиції Денис Гусак.

Також для прикладу він навів бойові епізоди з зони АТО, в яких Іван відзначився своєю мудрістю і хоробрістю:

  • Вересень 2016 року, н.п. Водяне — виконання бойового завдання в “сірій зоні” з мінування маршрутів пересування техніки противника. Основною метою операції було знищення командного складу ворога. Завдання виконано успішно.
  • Н.п. Водяне — ефективне коригування вогню артилерії під час бою. Завдяки точній наводці було знищено ворожу батарею.
  • 2017 рік, н.п. Павлопіль — під час мінування доріг було ліквідовано генерала ЗС РФ, який координував сили противника на Маріупольському напрямку.
  • 2017 рік, н.п. Павлопіль — виявлено та знищено ворожого снайпера, який діяв у тилу українських позицій, завдаючи шкоди 36-й бригаді морської піхоти.
  • 2017 рік, н.п. Павлопіль — знищено вогневу опорну позицію противника внаслідок ретельно спланованої та сміливо реалізованої операції.
  • 2017 рік, н.п. Красногорівка — вихід у “сіру зону” з метою перехоплення ворожої диверсійно-розвідувальної групи. ДРГ було знищено ще на підходах до українських позицій.
  • 2017 рік, н.п. Красногорівка — у ході виконання основного бойового завдання було знищено ще одну вогневу точку ворога під час організованого відходу.
  • 2017 рік — проходження водолазної підготовки. Іван САЙТАРЛИ отримав визнання як бойовий водолаз, підрозділу морського спецназу, що стало свідченням його виняткової витривалості, сили духу та професійної майстерності.

Після повернення з зони проведення АТО Іван повернувся у цивільне життя, однак з початком повномасштабного вторгнення добровільно долучився до лав ЗСУ та  з 15 червня 2022 року проходив службу у складі розвідувального взводу військової частини А7355. Брав активну участь у розвідувальних операціях на Херсонському напрямку.

Знакові бойові епізоди Івана під час повномасштабного вторгнення:

  • З першого січня 2023 року молодший сержант Сайтарли Іван Іванович, командир розвідувального відділення, у складі розвідувальної групи виконував бойове завдання на острові Білогрудий (Голопристанський район, Херсонська область). Під час операції він виявив ворожу групу чисельністю три особи, яка рухалася в бік спостережного поста. Завдяки чітким діям та ефективному застосуванню вогневих засобів було нейтралізовано одного військовослужбовця противника. Решта ворожого підрозділу змушена була відступити під вогневим впливом.
  • 23 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання на одному з островів Херсонщини розвідувальне відділення молодшого сержанта Сайтарли потрапило під щільний артилерійський та стрілецький обстріл противника, що змусило змінити маршрут пересування. Попри інтенсивний вогонь, підрозділ продовжив виконання завдання, демонструючи злагодженість та бойову стійкість.
  • Під час маневрування троє бійців підірвалися на мінно-вибухових загородженнях, отримавши важкі поранення. Іван миттєво оцінив ситуацію та взяв активну участь в евакуаційних заходах, діючи під щільним вогнем противника. Завдяки його рішучості та професіоналізму вдалося врятувати життя поранених та забезпечити їх подальше транспортування до медичного закладу.
  • 5 березня 2023 року у складі розвідувальної групи виконував завдання на острові Великий Потьомкін, коли підрозділ потрапив під потужний артилерійський обстріл, швидко зорієнтувавшись, він визначив найбезпечніші місця для укриття, що допомогло зберегти життя особового складу. Крім того, він зміг вивести з-під обстрілу штурмову групу військової частини А7052, до складу якої входив важкопоранений військовослужбовець. Надані ним укриття та перша медична допомога дозволили врятувати 12 військовослужбовців із військових частин А7052 та А7355.
  • Після руйнування Каховської ГЕС молодший сержант Сайтарли брав участь в евакуації військовослужбовців зі спостережних постів у зоні затоплення. Попри швидке підняття рівня води та ворожий обстріл, він організував безпечний відхід підрозділу, забезпечивши евакуацію без втрат.

21 червня 2023 року Іван разом зі зведеною групою супроводжував ротацію особового складу на спостережному посту острова Великий Потьомкін. Під час операції човен, на якому перебував молодший сержант Сайтарли, імовірно, натрапив на ворожу якірну міну та підірвався.  Тривалий час воїн був у статусі безвісти зниклого, і лише у жовтні його змогли поховати у рідному селі.

“Молодший сержант САЙТАРЛИ Іван Іванович не лише був видатним воїном, а й людиною честі, яка завжди залишалася вірною військовій присязі. Його рішучість, відповідальність та наполегливість допомагали побратимам у найважчі моменти. Він завжди підтримував товаришів, не дозволяв розгубитися у складних ситуаціях і мотивував підрозділ до боротьби. Його дисципліна, рішучість та бойовий дух стали прикладом для всіх, хто мав честь служити з ним.
Він не уникав складних завдань, розуміючи всю відповідальність, що лежала на ньому як на командирові. Його лідерські якості, стратегічне мислення та здатність ухвалювати швидкі рішення неодноразово рятували життя військових. Його людяність і турбота про побратимів виявлялися не лише в бою, а й у повсякденному житті. Він завжди знаходив слова підтримки, допомагав у складні моменти й віддавав усі сили на благо колективу. Його ім’я назавжди залишиться в історії української армії як символ героїзму, честі та безмежної відданості своїй країні”,
– зазначив Денис Гусак.

Підписати петицію можна за посиланням.

Поділитись
Зараз читають