В особисті повідомлення українських користувачів різних месенджерів масовано надходять повідомлення щодо підготовки перекидання російських сил з Чечні для участі в бойових діях на території України.

Центр протидії інформації нагадує, що чеченський батальйон імені Джохара Дудаєва воює на Донбасі на стороні України вже 8 років, а так звані кадирівці в Україну не заходили.

Повідомлення такого характеру створені винятково на деморалізацію населення  України! 

«Пам’ятайте: наші Збройні сили та територіальна оборона – це щит і меч України, який переможе будь-якого ворога! Тому не звертайте уваги на такі повідомлення та не піддавайтеся паніці!» – йдеться в офіційному повідомлені.

ФЕЙК

Також Центр повідомляє, що форуми та групи у месенджерах WhatsApp, Viber, Telegram, Facebook Київщини масовано заполонили однакові повідомлення.

Автори дописів активно розпитують наступне в різних варіаціях:

“1. Как проехать в Киев?

2. Кто может подвезти меня с маленьким ребенком в Киев?

3. Как проехать из Броваров в Борисполь?”

У всіх авторів є однакова особливість: всі вони — нові учасники груп Київщини, долучились до груп лише з 25 лютого.

Шановні мешканці Київщини, будь ласка, будьте уважними і обережними! Особи, які розпитують інформацію про маршрути переміщень, — це ВОРОЖІ АГЕНТИ, які збирають інформацію. Не пишіть маршрути руху, як і куди дістатись та де ще є вільні і доступні дороги.

Якщо ви побачили на форумі  питання, як наведено вище,  натисніть на профіль автора опитування і в разі, якщо він є новим учасником форуму (долучився до спільноти лише вчора чи сьогодні), то:

1. подавайте скаргу адміну групи.

2. великими літерами в коментарях пишіть, що автор опитування — це ворог, який збирає інформацію.