Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт про формування та розміщення державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та с/г.

Реалізація документу дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти та дозволить студентам здобувати освіту у приватних навчальних закладах за кошти держави.

«Це надзвичайно важливий законопроєкт, що започатковує принцип «гроші ходять за студентом». Тепер бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів», — прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра.

Заступник Міністра додав, що в результаті виграють всі: студенти отримають якісну та конкурентну на ринку праці освіту, а роботодавці — більш фахово підготовлених спеціалістів.