Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗАПРОВАДИТИ ПРИНЦИП «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА СТУДЕНТОМ»

29 Квітня 2021 15:35
Тетяна Терзі
В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗАПРОВАДИТИ ПРИНЦИП «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА СТУДЕНТОМ»

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт про формування та розміщення державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та с/г.

Реалізація документу дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти та дозволить студентам здобувати освіту у приватних навчальних закладах за кошти держави.

«Це надзвичайно важливий законопроєкт, що започатковує принцип «гроші ходять за студентом». Тепер бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів», — прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра.

Заступник Міністра додав, що в результаті виграють всі: студенти отримають якісну та конкурентну на ринку праці освіту, а роботодавці — більш фахово підготовлених спеціалістів.

Поділитись
Зараз читають