Інтернет-видання Бессарабії

В ІЗМАЇЛІ У ВАЖКОМУ СТАНІ ГОСПІТАЛІЗУВАЛИ ЖІНКУ ІЗ «ФЕЙКОВИМ» СЕРТИФІКАТОМ

05 Листопада 2021 12:48
Тетяна Терзі
В ІЗМАЇЛІ У ВАЖКОМУ СТАНІ ГОСПІТАЛІЗУВАЛИ ЖІНКУ ІЗ «ФЕЙКОВИМ» СЕРТИФІКАТОМ

В Ізмаїлі до реанімації перевели пацієнтку із сертифікатом вакцинації від COVID-19 – проте вакцину жінка не робила, в неї є тільки документ. Про це повідомляє Радіо Свобода.


Коли стало вкрай важко, хвора визнала – сертифікат є, але уколів не було. Сьогодні поліція розслідує 10 кримінальних проваджень про «фейкові» сертифікати. Одещина залишається в антилідерах рейтингів вакцинації і кількості захворілих. В самому місті є доволі великий рух «антивакцинаторів» – вони проводили одну акцію 24 жовтня і готують ще одну, 3 листопада.


Декілька днів тому до Дунайської обласної лікарні в Ізмаїлі поступила у важкому стані пацієнтка із ковідом. Її привезли з Кілійської районної лікарні, де вона лікувалась близько двох днів. До цього вона провела 10 днів вдома – займалась самолікуванням. Стан хворої різко погіршувався, хоча в медичній карті пацієнтки був вказаний сертифікат із двома дозами вакцини.


«Я не можу стверджувати, що це був підроблений сертифікат. Він може бути правильний, але виданий пацієнтці, яка не вакцинувалась. Справжність сертифікату можуть довести чи спростувати тільки правоохоронні органи», –

говорить Радіо Свобода генеральний директор Дунайської обласної лікарні Віталій Гайдуков.


Це був перший випадок, коли вакцинований пацієнт був у настільки тяжкому стані, тому до пацієнтки вирушила медична комісія.


«Ми вирішили провести комісійний огляд пацієнтки. У палаті в присутності медичної сестри, мене і завідувача «ковідного» відділення їй сказали: «Ви у вкрай важкому стані. Тактика лікування залежить від того, чи були ви вакциновані. Від цього залежить ваше життя – потрібні різні препарати і різні дози». Тоді вона взяла за руку завідувача відділення і сказала: «Я не вакцинована», – розповідає Гайдуков.

2 листопада жінку перевели до реанімації – її стан продовжує погіршуватись і їй потрібна активна киснева терапія, можливо навіть переведення на апарат штучної вентиляції легень. Керівництво лікарні повідомило про цей випадок не тільки посадових осіб обласного департаменту охорони здоров’я, але й Службу безпеки України. На думку Гайдукова, стан пацієнтки міг погіршитись внаслідок лікування вдома, коли їй було незручно зізнатись лікарю, що в неї ковід, хоча є сертифікат.


«Сьогодні жінка у важкому стані не тільки фізично, але й, напевно, й морально. В результаті постраждати може і лікар, який брав в цьому участь. Зараз є попит на це, з’являється і пропозиція. Вважаю, що треба карати перш за все тих, хто просить надати такі «сертифікати», – зауважив Гайдуков.


В лікарні зараз лікується від ковіду 150 людей – влітку в медичному закладі збільшили кількість кисневих точок, інакше можна було б взяти тільки 80 пацієнтів.

Поділитись
Зараз читають